Orhan Dineri

Orhan Dineri

Yazarın Tüm Yazıları >

ES ŞAHİNİM

A+A-

 

Orduspor galibiyetinin anlamı değer kazanması için bugün Eskişehirspor karşısında alınacak üç puan çok önemli.
Ligde tehlikeli bölgeden henüz kurtulmuş olmayan Gaziantepspor arayı acıp yukarılara tırmanması içn bugün alacağı galibiyet gercek kimliğinide meydana çıkaracak. Rakip son haftalarda dağınıklık içinde topanlanmak için fırsat kolluyor. Bugün kötü gidişi durdurma hesabı içinde , Gaziantepspor' da moraller yerinde, takım oyunu sahaya yansıtmaya başladı.
Orduspor karşısında zaman zaman iyi futbol oynadı, aynı görüntüleri bu gün sahaya yansıtırsa alktaki takımlarla arasındaki farkı acacaktır. Yeterki futbolcularımız artıları iyi değerlendirsin. Yalnız Eskişehirspor sıradan bir ekip değil, bireysellikte öne cıkan isimler ise mağlup olmayı istemeyecektir. Zor, çekişmeli bir maç olacaktır. Haydi Şahinim bugün bir başka es...
PRİM MORELİ 
Futbolcular Orduspor macı sonrası toplanan primlerini alınca galibiyet sonrası moral de bulmuş oldular. Futbolcular uzun süredir şehirden böyle bir yaklaşma görmemişlerdi. Toplanan 250 bin tl futbolculara dağıtılınca adeta mutluluk rüzgarı esmiş, bütünleşme harekatı futbolcuları adeta ateşlemiş ve keyifler yerine gelmiş. Eskişehirspor macı öncesi böyle bir birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardı. Bu ilk hareket gösterdiki Gaziantepspor yalnız ve sahipsiz değildir. Yönetici olmak kolay ama., yönetmek kolay değil....
STAT GÜZELLEŞİYOR
Gaziantep' de yapılacak olan U20 Dünya Kupası macları için Kamil Ocak Stadı adeta yenilenecek cehresi değişecek. Yeni görüntüye girecek olan Kamil Ocak Stadı için FİFA yetkilileri güzelleşmesi için neşteri vurdu. Stadın zemini dahil cevresi düzeltilecek en önemliside stadın etrafındaki lokantalar, kebabcılar ve diğer iş yerleri kapatılacak. Stadın tamamen giydirilip, etrafırda aydınlatılacak.
Yaşlı Kamil Ocak Stadı U20 Dürnya Kupası maçları için tekrardan güzelleştirilecek ve gencleşecek. İyiki Dünya Kupası Kamil Ocakta oynanacak. 
ACEMİ AVCI
 Dünya Kupasına gidiş vizesi şansını A milli takımız iyice azalttı. Macaristan karşısında 1-1 kalınca umutlar iyice azaldı. Beraberliğe düştükten sonrda adeta oyundan kopan Millilerimiz bu çok önemli maçta saç baş yoldurdular. Teknik Direktör Addullah Avcı' nın değişiklikleri ve taktiği eleştiriler aldı. Maç bitimindeki açıklaması tam bir fiyaskoydu. 
 " İyiki oyradık" bu sözlerde samimi bulunmadı. Milli Takımın bu futboluna Avcı' dan başka iyi diyen olmadı. A milli Takımımız acemi Avcı ile başarısızlığın hüsranını yaşamış oldu. Son 20 yılın en kötü dönemi acemi Avcı' nın görevi süresinde yaşanıyor.
 DÜŞÜŞTEYİZ
 
 Bu sezonda Umutlarımız erken söndü Play Off için heyecanlanmıştık ancak son haftalardaki düşüş son noktayı koydu. Heyecansız bir şekilde kalan maçlarını oynayacak BüyükŞehir Belediyespor.... 
 Küme düşme tehlikesini az da olsa hissetmiyor değil. Şimdi kalan maçlarını adeta bir final havasında oynayacak. Yarın GASKİ tesislerinde Trabzon karşısında galibiyet hesabı yapıyor. Geçtiğimiz hafta Bucaspor deplasmanında aldığı farklı mağlubiyet herkesi sorumlu olmaya mecbur etti. Trabzon ekibi karşısında prestiji için oynayıp, tehlikeli bekleyiştende uzaklaşkmaya çalışacak.
 Rakip de şampiyonluk mücadelesinden kopmamak için kazanmak istiyor. Böylesine zor bir karşılaşma. Tansiyonu yüksek pozisyonu ve heyecanı yüksek bir maç olacaktır. 

Orduspor galibiyetinin anlamı değer kazanması için bugün Eskişehirspor karşısında alınacak üç puan çok önemli.Ligde tehlikeli bölgeden henüz kurtulmuş olmayan Gaziantepspor arayı acıp yukarılara tırmanması içn bugün alacağı galibiyet gercek kimliğinide meydana çıkaracak. Rakip son haftalarda dağınıklık içinde topanlanmak için fırsat kolluyor. Bugün kötü gidişi durdurma hesabı içinde , Gaziantepspor' da moraller yerinde, takım oyunu sahaya yansıtmaya başladı.Orduspor karşısında zaman zaman iyi futbol oynadı, aynı görüntüleri bu gün sahaya yansıtırsa alktaki takımlarla arasındaki farkı acacaktır. Yeterki futbolcularımız artıları iyi değerlendirsin. Yalnız Eskişehirspor sıradan bir ekip değil, bireysellikte öne cıkan isimler ise mağlup olmayı istemeyecektir. Zor, çekişmeli bir maç olacaktır. Haydi Şahinim bugün bir başka es...

PRİM MORELİ 

Futbolcular Orduspor macı sonrası toplanan primlerini alınca galibiyet sonrası moral de bulmuş oldular. Futbolcular uzun süredir şehirden böyle bir yaklaşma görmemişlerdi. Toplanan 250 bin tl futbolculara dağıtılınca adeta mutluluk rüzgarı esmiş, bütünleşme harekatı futbolcuları adeta ateşlemiş ve keyifler yerine gelmiş. Eskişehirspor macı öncesi böyle bir birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardı. Bu ilk hareket gösterdiki Gaziantepspor yalnız ve sahipsiz değildir. Yönetici olmak kolay ama., yönetmek kolay değil....

STAT GÜZELLEŞİYOR

Gaziantep' de yapılacak olan U20 Dünya Kupası macları için Kamil Ocak Stadı adeta yenilenecek cehresi değişecek. Yeni görüntüye girecek olan Kamil Ocak Stadı için FİFA yetkilileri güzelleşmesi için neşteri vurdu. Stadın zemini dahil cevresi düzeltilecek en önemliside stadın etrafındaki lokantalar, kebabcılar ve diğer iş yerleri kapatılacak. Stadın tamamen giydirilip, etrafırda aydınlatılacak.Yaşlı Kamil Ocak Stadı U20 Dürnya Kupası maçları için tekrardan güzelleştirilecek ve gencleşecek. İyiki Dünya Kupası Kamil Ocakta oynanacak. 

ACEMİ AVCI

 Dünya Kupasına gidiş vizesi şansını A milli takımız iyice azalttı. Macaristan karşısında 1-1 kalınca umutlar iyice azaldı. Beraberliğe düştükten sonrda adeta oyundan kopan Millilerimiz bu çok önemli maçta saç baş yoldurdular. Teknik Direktör Addullah Avcı' nın değişiklikleri ve taktiği eleştiriler aldı. Maç bitimindeki açıklaması tam bir fiyaskoydu.  " İyiki oyradık" bu sözlerde samimi bulunmadı. Milli Takımın bu futboluna Avcı' dan başka iyi diyen olmadı. A milli Takımımız acemi Avcı ile başarısızlığın hüsranını yaşamış oldu. Son 20 yılın en kötü dönemi acemi Avcı' nın görevi süresinde yaşanıyor.

DÜŞÜŞTEYİZ 

 Bu sezonda Umutlarımız erken söndü Play Off için heyecanlanmıştık ancak son haftalardaki düşüş son noktayı koydu. Heyecansız bir şekilde kalan maçlarını oynayacak BüyükŞehir Belediyespor....  Küme düşme tehlikesini az da olsa hissetmiyor değil. Şimdi kalan maçlarını adeta bir final havasında oynayacak. Yarın GASKİ tesislerinde Trabzon karşısında galibiyet hesabı yapıyor. Geçtiğimiz hafta Bucaspor deplasmanında aldığı farklı mağlubiyet herkesi sorumlu olmaya mecbur etti. Trabzon ekibi karşısında prestiji için oynayıp, tehlikeli bekleyiştende uzaklaşkmaya çalışacak. Rakip de şampiyonluk mücadelesinden kopmamak için kazanmak istiyor. Böylesine zor bir karşılaşma. Tansiyonu yüksek pozisyonu ve heyecanı yüksek bir maç olacaktır. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.