Geçen hafta Beşiktaş karşısında alınan galibiyet ile takımın gerçek kimliğinin ortaya çıktığını söyleyen Ertuğrul Ersoy, sözlerine şöyle başladı; "Geçen hafta hocamızın gelişiyle birlikte güzel bir galibiyet ile başladık. Selçuk hocaya hoş geldin demiştik o galibiyetle birlikte. O galibiyet bizi kendimize olan güvenimizi arttırdı. Takımımızın oyuncu grubunun, bizlerin kim olduğunu tekrar bize hissettirdi. Onunla birlikte buraya Rize'de galibiyet için gelmiştik, ona göre de bir oyun vardı aslında sahada.  Bazen olmuyor." 

Hep birlikte kazandık Hep birlikte kazandık

İLK YARIDA MAÇI BİTİREBİLİRDİK

Özellikle ilk yarıda Çaykur Rizespor karşısında çok net pozisyonlar kaçırdıklarını belirten başarılı savunma oyuncusu Ertuğrul Ersoy, sözlerine şöyle devam etti; "İçerde şunu düşündüm. Bugüne kadar çok maç oynadım Süper Ligde, Avrupa'da, milli takım düzeyinde hepsinde oynadım ve düşündüm en çok üzüldüğüm maç hangisi sanırım 1-2 maçtan birisi bu maç olur. Çok üzüldüm, takım olarak çok üzgünüz bence galibiyete gerçekten hak ettik, hem mücadelemizle, hem skoru da bulduk özellikle ilk yarı kaçırdığımız bir çok net pozisyonlarımız vardı. Sonra Rize bir reaksiyon gösterdi oyuna ortak oldular ama biz ilk başta yababilseydik, ilk yarıda maçı bitirebilseydik, galibiyeti çoktan almıştık."

İYİ YOLDAYIZ

Selçuk İnan'ın gelişiyle birlikte takımın iyi bir hava yakaladığını ifade eden Ertuğrul Ersoy, iyi yolda olduklarını ve kalan maçlardan en iyi sonuçları alarak ligi iyi yerde tamamlayacaklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı; "Çok üzgünüm, gerçekten çok üzgünüm. Hiç bir maça bu kadar üzüldüğümü de hatırlamıyorum açıkcası.. Ama iyi yoldayız, önümüzde rakiplerimizle içerde oynayacağız. Hala avantaj bizde, hala kendi elimizde ve yine çabuk, çabuk kazanıp inşallah bu sezonu çok güzel yerde bitiririz" diye konuştu.