Birlikte alkol aldıkları 20 yaşındaki Ertan Samancı'yı tartıştıktan sonra kayalıklardan atarak öldürmekle suçlanan 3 arkadaşı gözaltına alındı.

Karaca Ahmet Mahallesi'ndeki otogar yakınında geçen salı gecesi alkol alan 18 yaşındaki Mikail Y., aynı yaştaki Yusuf A. ve 20 yaşındaki Recep B. ile Ertan Samancı arasında iddiaya göre bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma sırasında öfkelen kişiler, Samancı'yı yüksek bölgedeki kayalık alandan aşağı attı. Ertan Samancı hayatını kaybederken, arkadaşları ise kaçtı.

CESET 1 GÜN SONRA BULUNDU

Ertan Samancı'nın eve gitmemesi üzerine annesi polise giderek, kayıp başvurusunda bulundu. Başvurunun ardından çalışma başlatan polisler, Samancı'nın en son birlikte olduğu arkadaşlarıyla otogar yakınlarında alkol aldığını belirledi. Bunun üzerine bölgede araştırma yapan polisler, gencin cesedine ulaştı. Ertan Samancılar'ın cesedi olay yerindeki ilk incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Polis ekipleri daha sonra cesedi bulunan Ertan Samancılar ile birlikte alkol alan Mikail Y., Yusuf A. ve Recep B.'yi gözaltına aldı. Alkol aldıkları sırada çıkan tartışmada Ertan Samancılar'ı kayalıklardan atarak öldürmekle suçlanan 3 şüphelinin Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu sürüyor.

DHA