1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. ERMENİ VE KÜRT MESELESİNİN PARADOKSALLIĞI - 1-
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

ERMENİ VE KÜRT MESELESİNİN PARADOKSALLIĞI - 1-

A+A-

Aklını peynir ekmekle yemişlerin kendi içlerinde estirdiği beyin fırtınası sürüyor... Aklı koyan Abdullah Öcalan onu uygulama sahasına süren ise Recep Tayyip Erdoğan.

Akil adamlar projesi de onun, Türkleri ikna turu organizasyonu da onun, zehir kusma seansları da onun iradesi ve bilgisi dahilinde...

Yani süreci idare eden de, takip eden de Abdullah Öcalan...

Süreci seyreden, ona gerekli maddi alt yapıyı sağlayan da Recep Tayyip Erdoğan..

Bu iki ismi yan yana getirip, üzerini kazıdığınızda ise altından Amerika çıkıyor, Arz-ı Mevud çıkıyor, Büyük Ermenistan, Büyük Kürdistan çıkıyor.

Akıl tutulmasının yaşandığı, iğrençlikte sınır tanımayan, alelacele toplantılar yapılıyor. Kürtçüler, Ermeniciler, bir alay gayrimilli unsur, Türkiye'yi parçalamanın psiko-politik alt yapısını hazırlıyor.

Yine bu toplantılardan birinde, bu malumlardan biri olan Kalemşör Murathan Mungan, bakın o keskin ve ince zekasıyla  neleri işaret ediyor.

"Türkiye bölünmesin diyenler, Türkiye çoktan bölündü. Batı ile Doğu'nun belleği aynı değil, bellekler bölündü. Vatan bölünse ne olur ? Edirne'den Ardahan'a kadar vatan bütündür diyenler, bugün Reyhanlı'dan Roboski'ye kadar bölündü. Kaldı ki, bu ülkede sadece Türkler ve Kürtler yaşamıyor. Ermeni Soykırımının 100. yılında, 2015'te hepimiz Ermenilere borcumuzu ödemeliyiz".

Salondan yüksekçe miktar bir alkış alan bu gidişattan çıkartacağımız sonuç şu: Marifet iltifata tabii. Demek ki, marifet ülkeyi bir ve bütün olarak birarada tutmak değil, bölmekmiş.

Peki o zaman, Ahmet Türk'ün Çeşme'deki yazlığı ne olacak ?

Sırrı Sakık Ankara'da ayrıcalıklı bir yaşam ve ikamet şansı bulacak mı ?

TR 705 Türkiye kazan, kendisi kepçe, ülkeyi bir uçtan diğer uca dolaşabilecek mi ?

Barzani beslemesi işbirlikçi Kürt işadamlarının Gaziantep'teki milyar dolarlık yatırımları ne olacak ?

İstanbul'u at, eşek ahırına çevirenlerin, Fatih'in ve Akşemseddin'in mübarek ayaklarını bastığı o topraklardaki yaşama şansı ne olacak ?

Kürtler ve Türkler karşılıklı tehcire ne kadar hazır ?

Binlercesini yanyana getirebileceğimiz bu sorular kendi içinde cevabını arayadursun...

Murathan Mungan'a cevabım şu; Anadolu yarımadasının Doğusu da, Güneydoğusu da, tamamı da binlerce yıllık Türk yurdu.. Burada çeşitli kavimler yaşadılar, gelip geçtiler.. Kimilerinin ise geçmiş tarihlerden ve geçmiye ait anılarından başkaca hiçbirşeyleri kalmadı. (Sürecek) 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.