1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Erdoğan Süyür'den jet yalanlama
Erdoğan Süyür'den jet yalanlama

Erdoğan Süyür'den jet yalanlama

Erdoğan Süyür, basın toplantısında açıkladı.

A+A-

HABER MERKEZİ
Gaziantep Dedeman Oteli'ni, 15.5 milyon Euro bedelle Çağlar Turizm adlı şirketten satın alan Bankpozitif'e 15 Milyon Euro’luk (yaklaşık 50.8 milyon lira) ödeme çıktı. Bankpozitif Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akçakayalıoğlu, bir gazeteye verdiği demeçte, banka tapu kayıtlarında tahrifat yapılarak kendilerine ödeme emri çıkarıldığını, icra dairesi ve nöbetçi hâkimliğin de icra işleminin gerçekleşmesi için ‘ortak’ hareket ettiğini öne sürerek savcılık ve bakanlığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. İddialar üzerine Erdoğan Süyür, dün bir basın toplantısı düzenledi. İddiaların asılsız olduğunu belirten Süyür, "Şahsımı ve birçok insanı zan altında bırakarak bu gibi haberlerle mahkemeyi etkilemeyi amaçlamaktadır. Ancak biz adalete her zaman güveniyoruz" dedi.

TAM ANLAMIYLA YALAN

'Mahkemede davası devam eden bir konu hakkında mahkemeyi etkilemek adına yapılmış bu açıklamalar çok üzücüdür' diyen Süyür, "Şöyleki, Gaziantep Dedeman Oteli'ni yaptırırken oteli tamamlamak için 2008 yılında Bankpozitif'ten kredi kullandım. Karşılıklı imzalamış olduğumuz Vefa Sözleşmesi ile ilgili yapmış oldukları haber tam anlamıyla yalandır" dedi. 30.06. 2010 Tarihinde Bankpozitif ile şirketi arasında Vefa Sözleşmesinin 1 asıl suret olarak imzalandığını ve Bankpozitif'in Avukatı ve şahsı tarafından Tapu Müdürlüğüne teslim edildiğini belirten Süyür, "Vefa Sözleşmesi Tutanak altına alınmıştır. İmzalanan Vefa Sözleşmesi ile Bankaya olan mevcut kredi borcumuzu ödemediğimiz takdirde Bankpozitif, geriye kalan bakiye olan 15.000.000 Euro'yu tarafımıza ödeyerek Otelin sahibi olacaklarını beyan etmişlerdir" dedi.
14080982_10154367861649259_688829010_n.jpg

KENDİLERİYLE ÇELİŞTİLER

Süyür, Bankpozitif'in verdiği taahhütleri yerine getirmemdiğini, Vefa Sözleşmesi süresi bitiminden bugüne kadar taraflarına ödenecek olan 15.000.000 Euro'yu ödemediklerini belirterek şunları söyledi:"Ödemeyle ilgili defalarca ödeme emri göndermemize rağmen tarafımıza herhangi bir ödeme yapmamışlardır. Konuyla ilgili mahkeme sürecini başlattık. Gaziantep'teki 2. Asliye Ticaret Mahkemesi 2014/331 Esas 2014/262 nolu dosyada Vefa Sözleşmesinden kaynaklanan 15.000.000 Euro borca itiraz etmemiş, zaman kazanmak için dosyayı temyiz etmek için Yargıtaya göndermiş Yargıtay'dan gelen dosya onanmıştır. Daha sonra Gaziantep 5. Asliye Hukuk Mahkemesinde 2015/15 esas no ile dava devam etmiştir. Bankpozitif Mahkemeden 2 hafta dosyayı incelemek için süre istemişlerdir. Süre tamamlandıktan sonra mahkeme gününde ödeme emri gönderildikten sonra Tapu kayıtlarında tafrifat yapıldığını iddia eden Bankpozitif sözde tahrifat yapıldığını iddia ettikleri Vefa Sözleşmesini Mahkemeye sunarak kendileriyle çelişmişlerdir."

ADALETE GÜVENİYORUZ

Öte yandan İstanbul'da 12. Sulh Hukuk Mahkemesinde 2014/450 esas no ile açılan kira davasında Bankpozitif'in davaya müdahil olduğunu söyleyen Süyür, "Mahkeme Tapu Müdürlüğünden avukatına ekleyeceğiniz bir şey var mı diye sormuş ve Avukat belgelere bir itirazımız ve diyeceğimiz bir şey yoktur demiştir. Bu kada somut delil olmasına rağmen neye itiraz ettikleri kendileri tarafından da bilinmemektedir. Gaziantep 1. İcra Hukuk Mahkemesinde 2016/327 esas no ile görülen davada Fetö terör örgütüne kayıtlı ve şu an ceza evinde olan hakim bilinçli bir şekilde icranın durdurulmasına karar vermiştir. Kimin terörle bağlantısı olduğu burada açıkça görülmektedir. Bankpozitif tarafından 2. Asliye Ticaret Mahkemesi 2014/331 esas nolu dosyaya sunulan Vefa Sözleşmesinin ve Tapu Müdürlüğü'nde bulunan Vefa Sözleşmesiyle aynı olmasına rağmen ve yine 31.07.2015 tarihinde Bankpozitif'e Vefa Sözleşmesinde belirtilen 15.000.000 Euroluk ödemeyle ilgili noter aracılığıyla gönderilen ihtarnameye ilişkin de herhangi bir ödeme yapmamışlardır ve ayrıca yaklaşık 4 ay önce Gaziantep 1. İcra Hukuk Mahkemesinde 2016/327 esas no ile görülen davada Vefa Sözleşmesine itiraz etmeyip icra takibi başlayınca basın açıklamalarıyla Mahkemeyi etkileyip art niyetli hareket etmekte ve basındaki gücünü kullanmaktadırlar. Basına açıklama yapan Bankpozitif Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akçakayalıoğlu'nun yapmış olduğu açıklamalar ve asılsız iddialar, şahsımı ve birçok insanı zan altında bırakarak bu gibi haberlerle mahkemeyi etkilemeyi amaçlamaktadır. Ancak biz adalete her zaman güveniyoruz." şeklinde konuştu. 


14017712_10154367861854259_1731804174_n.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum