Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Beyannamesi'ni açıkladı. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, AK Parti olarak mahalli seçimlerdeki ilk sınavı, "AK Eller, AK İller Yerel Kalkınma Başlıyor" diyerek 2004'te verdiklerini, ardından 2009'da "Her Şey Türkiye İçin. İşimiz Hizmet, Gücümüz Millet" sloganı ile tekrar şehirlerin hizmetine talip olduklarını anımsattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, şehirlerin üzerindeki gölgelerin kalkacağını vurgulayarak, “Her eve gireceğiz, kararsızları ikna edeceğiz” dedi. Toplantıya Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Fatma Şahin’de katıldı. 

13 TEMEL BAŞLIK

 Seçimlerin ardından şehirlerin "gönül belediyeciliği" ile bulaşacağını dile getiren Erdoğan, "İnşallah 31 Mart'ta bu gölgeler şehirlerimizin üzerinden çekilecek ve insanlarımız gerçek belediyeciliğin, gönül belediyeciliğinin üretkenliğine kavuşacaktır. Bunun için biz, her yerde ve her alanda, eser ve hizmet siyasetiyle ülkemizi kalkındırmanın, büyütmenin, güçlendirmenin mücadelesini veriyoruz. Gerisi lafügüzaftır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, vizyonlarının özünü oluşturan "gerçek belediyecilik" sözünü, "üretken, adil, erişilebilir, vizyoner, şefkatli, sürdürülebilir, yenilikçi, kalkınmacı, çağdaş, güçlü, kapsayıcı, dinamik ve vatansever belediyecilik" olmak üzere 13 temel başlık üzerine bina ettiklerini söyledi.

ŞAHİN’DE KATILDI

Açılışı yapılan AK Parti Kongre Merkezi'ndeki toplantıya, Cumhurbaşkanımız Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile beraber geldi. Toplantı başlarken, "AK Parti Seçim Beyannamesi Tanıtım Videosu" gösterildi. AK Parti belediyeciliği ve hizmetlerinin anlatıldığı tanıtım videosunda rol alan kız çocuğu salona girerek, elinden tuttuğu Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a sahneye kadar eşlik etti. Cumhurbaşkanımız Erdoğan, sahnede, videoda rol alan ve toplumun her kesimi temsil eden oyuncularla fotoğraf çektirip, salondakileri selamladı. Toplantıya, partililerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile AK Parti milletvekilleri, parti yöneticileri ve belediye başkan adayları da katıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin de fotoğraf karesinde yerini aldı. 

EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen 2024 Yerel Seçim Beyannamesi Toplantısına katıldı.  Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Şahin, ‘’ "Türkiye Yüzyılı Şehirleri" vizyonuyla yola çıktık.  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, yerel yönetim vizyonuyla emin adımlarla ilerliyoruz’’ dedi.