1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: Milli ne varsa ona kastediyorlar
Erdoğan: Milli ne varsa ona kastediyorlar

Erdoğan: Milli ne varsa ona kastediyorlar

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 214 projenin toplu açılışı Başbakan Erdoğan ve Melih Gökçekin katılımı ile Ankara Arenada...

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 214 projenin toplu açılışı Başbakan Erdoğan ve Melih Gökçekin katılımı ile Ankara Arenada yapıldı

Başbakan Erdoğanın konuşmasından satır başları şöyle:

Bu bir sevda meselesi, aşkı olmayan sevdası olmayan bunları gerçekleştiremez. Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. İnşallah önümüzdeki günlerde 2 metro bitmiş olacak, test sürüşleri yapılıyor. Böylece Ankara toplu taşımada çık daha farklı bir süreci yaşayacak.

11 yıldır bakanlıklarımızla, belediyelerimizle, tüm ekibimizle Türkiyenin efendisi değil hizmetkarı olduk. Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece dedik yürüdük. Aşkla şevkle yürüdük ve yürümeye devam edeceğiz. Çünkü bu ülkede bizim ideallerimiz var, hizmet aşkımız var.

Bu güzel ülkemizin güçlenmesini büyümesini istemeyenler var. Onlara rağmen güçleniyoruz. Dik duracağız diklenmeyeceğiz. Yolumuza öyle devam edeceğiz. Bu sevdayı ancak yaşayan bilir.


AYAĞIMIZA ÇELME TAKMAYA ÇALIŞANLAR VAR

Biz aşkla bu yolda ilerlerken birileri yolumuza diken döşemenin, ayağımıza çelme takmanın peşinde koşuyor. Bizim milletimizle gönül bağımızı hazmedemeyenler var. Türkiyenin büyümesini kardeşliğe kavuşmasını kabullenemeyenler var. Türkiyeye tuzaklar hazırlayanlar var. Çiftçi kardeşimi yüzde 59 faizle sömürenler oldu. İşçi memur esnaf uyanıyor, o yüzden AK Parti iktidarına sahip çıkıyor. Şimdi faizler çiftçi kardeşimiz için yüzde 5, esnaf için yüzde 5.

Bu aziz millet tarihi boyunca nice büyük imtihanlardan geçti, Allahın izni, halkımızın dualarıyla nice imtihandan alnımızın akıyla çıktık. Bu millete kastedenler cevaplarını en ağır şekilde aldı. Şu anda değişik vasıtalarlarla bu milletin istikbaline kastedenler gereken cevabı 30 Martta en güzel şekilde alacaktır.


MİLLİ NE VARSA ONA KASTEDİYORLAR

17 Aralıkta hükümetimize yönelik çok ağır saldırılar ortaya kondu. Yolsuzluk iftirasıyla Türkiye üzerinde oynamak istedikleri oyunu, tuzağı gizlemek istediler. 17 Aralık operasyonu milli olan ne varsa ona kast eden bir operasyondur. Milli bankamız Halkbank, 3. köprü, 3. havalimanı, tüpgeçit, Marmaray, Eskişehi-İstanbul hızlı treni, İstanbul-İzmir otoyolu, bunları hedef aldılar... Bunların yapılmasını istemediler. Çözüm sürecini hedef aldılar, MİTi hedef aldılar. 

MİT ÜLKE İÇİN ÇALIŞIYOR, SAVCI SEN KİMİN İÇİN ÇALIŞIYORSUN?

Suriyedeki Türkmen kardeşlerimize yardım götüren MİT eşliğindeki TIRı yasadışı olarak durdurdular. MİT vatana millete çalışır. Bir savcı Adanadan kalkıp bu insani yardımı durdurmak için yasaları çiğneyerek operasyon yapıyor. MİT Türkiye için çalışıyor peki sen kimin için çalışıyorsun. Bu savcı peki 7 günde Reyhanlıya niye gitmedi? MİTten neden rahatsızlık duyuyorsunuz?

Türkiyede artık milli irade hakim olacak. Kararlılıkla 2023 hedeflerine yürüyoruz. Dikkatinizi çekiyorum. Medya, sermaye, örgütler, çete ne derse değil millet ne derse o olacak.


YARGI MİLLETE RAĞMEN KARAR VERMEZ

Şimdi onun mücadelesini veren bir iktidar var işbaşında. İnşallah bu yolu böyle yürüyeceğiz. Yargı millete rağmen değil, millet için karar verir. Ben yargının içindeki hukuka saygılı yargı mensuplarını tenzih ederim ama örgüt bağlantılı çalışanları da hukuk tarih affetmeyecektir. Çok reformlar yaptık, yapacağız. Ancak yargının bağımsızlığından daha önemli olan yargının tarafsızlığıdır. Yargı bağımsız olsun diyor ama bir örgütün sınırsız hırslarına teslim ediyorsanız orada yargının tarafsızlığı olmaz. buna kimse razı olmaz.

Biz her zaman millete hesap vermeye hazırız, yürütmeyiz. Yargının hesap vereceği bir yer var mı? Yok... Burada ben nasıl olsa hesap vermiyorum diye böyle bir adım atılmasının geleceği olmaz. Halka hesap vermelerinin yolu açılmalıdır. 30 Martta yine halkın huzurunda imtihandan geçeceğiz. Yanlışsak ihtarını, doğruysak teyidini sandıktan alacağız.

Eğitim almak için hastaneye, tedavi için okula gitmiyorsunuz değil mi? Siyaset yapmak isteyen siyasi partiye üye olsun... Davul sizde tokmak bizde olsun diyorsanız bu sorumluluktan kaçmaktır. Türkiye inşallah bunları da aşacaktır. Çünkü yapacağımız çok iş var.

Daha önceki illegal yapıları nasıl yola getirdiyse halk, bunu da öyle getirecektir. Allahın hesabı her şeyin üzerindedir. Biz sadece ona güveniyor ve yola devam ediyoruz.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.