Erdoğan, maçın ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ve A Millî Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın yanı sıra millî futbolcular Hakan Çalhanoğlu, Cenk Tosun ve Barış Alper Yılmaz'la konuştu. İlk olarak Montella ile görüşerek kendisini galibiyetten ötürü tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah Avusturya maçının ön hazırlıklarına yönelip ona göre de adımlarımızı atalım." dedi.

MAÇIN YILDIZLARINI UNUTMADI

U19 Milli takımı Danimarka ile kritik maça çıkacak U19 Milli takımı Danimarka ile kritik maça çıkacak

Attığı şık golle A Millî Takımımızı öne geçiren kaptan Hakan Çalhanoğlu ile de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle tebrik ediyorum. Güzel bir gol oldu. Sıkıntıya girdiğimiz anlarda golü bulduk." derken, Hakan Çalhanoğlu da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Maçta galibiyeti getiren golü atan Cenk Tosun'la da görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, millî oyuncuyu attığı gol için tebrik ederek, "Tebrik ederim. Çok güzel bir gol oldu, hepimizi rahatlattı. Allah yar ve yardımcınız olsun." diyerek kutladı. Son olarak maçın adamı seçilen Barış Alper Yılmaz'la konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, performansından ötürü kendisini kutlayarak, "Barış tebrik ediyorum. Gerçekten sağ kanadı felç ettin." dedi.

TEBRİK ETTİ

Bakan Bak ve Başkan Büyükekşi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bütün futbolcuların selamını iletirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Takımdaki herkesi tebrik ediyorum, bu dayanışmanız, el ele verişiniz. Kardeşlerimin, tüm sporcularımızın gözlerinden öpüyorum." diyerek telefonu kapattı. Spor Servisi 
 

Editör: Ebru Kont