Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de

Gaziantep başta olmak üzere Adıyaman, Besni, Van gibi Türkiye’nin birçok bölgesinde okullar yaptıran Erdemoğlu ailesi Gaziantep Valiliğinin başlattığı kampanyaya destek vererek iki okul yapımını üstlenmişti. Erdemoğlu ailesinin yaptıracağı 96 derslikli eğitim kompleksi ile bölgede şu an ikili eğitim yapan ve sınıf mevcudu fazla olan dört okul tekli eğitime geçecek. 

HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, başta eğitim olmak üzere ülkenin ihtiyacı olan her alanda imkanlar ölçüsünde hizmet yatırımlarına devam edeceklerini ifade ederek, 'Babamız Mehmet Erdemoğlu'nun bize verdiği emirler doğrultusunda imkanlarımız ölçüsünde, başta doğup büyüdüğümüz topraklar olmak üzere Ülkemizin her yerinde ihtiyaç olan her alanda elimizi taşın altına koymaya hazırız. Birinci önceliğimiz eğitimdir. Bundan sonra ikinci aşamaya geçiyoruz. Eğitimin yanısıra, kültür, sanat ve sosyal alanlarda da elimiz taşın altına koyacağız” dedi. 

VALİLİK İLE PROTOKOL İMZALANMIŞTI

Merinos Halı ve Gaziantep Valiliği arasında imzalanan protokolde Hacıbaba Mahallesi’nde 16 bin 100 metrekare arsa içeresinde eğitim kompleksi yapılacak. Kompleks içinde 1 adet 32 derslikli Bedia Mehmet Zorkirişçi İlköğretim Okulu, 1 adet 32 derslikli Nigar Erdemoğlu Ortaokulu, 1 adet 32 derslikli İbrahim Erdemoğlu Anadolu lisesi olmak üzere toplam 96 derslikli eğitim kompleksi yapımı tüm hızıyla sürüyor. 

ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇ KARŞILACAK

Yapımı süren eğitim kompleksinde anaokulu, çok amaçlı salonlar, beden eğitimi salonları ve soyunma odaları, teskin merkezleri, yemekhaneler, mutfaklar, etkinlik odaları, destek eğitim odaları, rehberlik servisleri, kantinler, yönetim odaları, görsel sanatlar atölyesi,  müzik atölyesi, teknoloji tasarım atölyesi, fen, kimya, fizik, biyoloji laboratuvarları, bilgisayar derslikleri, kütüphaneler bulunuyor.