Öğrencilerin coşkusuna ortak olan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, çeyrek asırlık mezunlarımızın Dünyanın her köşesinde ülkemizi gururla temsil ettiğini söyledi.

Hukukçular mezun oldu Hukukçular mezun oldu

538 ÖĞRENCİ KEP ATTI

Gaziantep’in köklü eğitim kurumlarından biri olan Erdem Koleji, tüm kademelerde 538 öğrenci Erdem Koleji Kampüsünde gerçekleştirilen görkemli bir törenle yeni hayatlarına uğurladı. Törene; Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkan Vekili Haluk Kalyoncu’nun yanı sıra vakıf üyeleri, HKÜ Rektörü Türkay Dereli, veliler, akademik ve idari personel katıldı. Mezuniyet töreni öncesi okulda hazırlanan yıl sonu sergi etkinliğine katılan Kalyoncu ve beraberindeki protokol üyeleri öğrencilerin yaptığı eserlere hayran kaldı. Erdem Koleji olarak, geri dönüşüm konusuna dikkat çekmek amacıyla "geri dönüşüm sanatı" olarak adlandırılan sanat tarzında çeşitli eserleri inceleyen Kalyoncu, özellikle ekolojik kaygıların sanatsal formlara dönüştüğü ve bal arılarının ekolojik dengedeki yerini vurgulamak amacıyla, ortaokul görsel sanatlar dersinde okul kampüsünün yenilenme sürecinde ortaya çıkan atık kartonları kullanarak yapılan sanat eserleri beğendi. Ayrıca öğrencilerin atıklardan yaptıkları kostümleri sergide gören Kalyoncu, öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti.   

KALYONCU : HEDEFİMİZ EĞİTİM KALİTESİNİ ARTTIRMAK

Öğrencilerin ve ailelerin heyecanlarına ortak olan Kalyoncu, “Bu yıl 26. Yılımız. 25. Mezunlarımızı vermenin haklı gururunu paylaşıyoruz. Toplamda 2 bin 100 öğrenci Erdem Koleji çatısı altında eğitim ve öğretim görüyor. Bu sayının Gaziantep’teki özel okullar arasındaki en yüksek sayı. Asıl hedefimizin bu öğrenci sayısını sabit tutarak eğitim ve öğretim kalitesini daha da arttırmak” dedi.

SÖNMEZ: MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZİN MUTLULUĞUNU PAYLAŞIYORUZ

Başarılı bir eğitim döneminin ardından yaşanan haklı mezuniyet gururunun mutluluğunu paylaştığını ifade eden Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, “Okulumuzdan mezun olan tüm öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar dilerken, onların her zaman destekçileri olacağız. Dünyada fark yaratacak hem sosyal hem de akademik alanlarda başarılı, kendini daima geliştirmeyi amaçlayan bireyler yetiştiriyoruz. Bu noktada ülkesine bağlı, erdemli bireyler yetiştirmek dışında bir beklenti olmaksızın bu eseri bizlere hediye eden Kalyoncu ailesine, başkan vekilimiz sayın Haluk Kalyoncuya şükranlarımı sunuyoruz” dedi.  HABER MERKEZİ
 

Editör: Ebru Kont