İlk maçında Grup eleme maçlarına ev sahipliliği yapan Münih'i 85-68 mağlup eden Gazişehir Gaziantep, ikinci maçında ise İtalya ekibi Bergamo'ya fark atarak 96-49 mağlup etti. Kırmızı-Siyahlılar grubundaki son maçında ise Fransız ekibi Hurricane ile kıyasıya bir mücadele ortaya koyarak parkeden 86-82 galip ayrıldı ve grubunu lider tamamladı. Almanya'da adeta tarih yazarak gururumuz olan Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Basketbol Takımı 26 Nisan'da İspanya'nın ev sahipliğinde 16 takımın yer alacağı 2 grup halinde Avrupa Kupası şampiyonluk mücadelesi verecekler.

ÇOK MUTLUYUZ, GURURLUYUZ

Gazişehir Gaziantep Tekerlekli Basketbol İdari Menejeri Ramazan Taşkın, elde edilen başarının ardından çok mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, "O kadar mutluyuz ki söyleyecek kelime bulamıyorum. Verilen emeğe, destekleri boşa çıkarmamak adına oyuncularımız müthiş bir mücadele ortaya koyuyorlar. Almanya'da yapılan Avrupa Kupası Grup eleme maçlarında kayıpsız geçerek İspanya'daki finallere katılmaya hak kazandık. Ülkemize, Gazi şehrimize bu sevinci yaşattığımız için büyük gurur ve mutluluk yaşıyoruz."

İşte Maxim bu İşte Maxim bu

DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Taşkın, yollarının uzun olduğunu belirterek, "Henüz hiç bir şey bitmedi ve yolumuz uzun. Şimdi önümüzde ligde başarılı çizgimizi sürdürüp Play-Off'larda başarılı olmak istiyoruz. Daha sonra ise 26 Nisan'da İspanya'da katılacağımız Avrupa Kupası maçında aynı başarılı sonuçları alarak ülkemize kupayla dönmeye çalışacağız. Dualarıyla bize destek olan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. Spor Servisi