Başkan Fadıloğlu, “Gerçekten 15 yıllık Belediye Başkanlığı hayatım içerisinde en çok zevk aldığınız durduğunuz iş ne derseniz, işte bu sahnedeki eserlerdir” dedi.

Askıda bilet ile ilkleri yaşadılar Askıda bilet ile ilkleri yaşadılar

Şehitkamil Belediyesi tarafından 8 Şubat Antep’e “Gazi” ünvanının verilişinin 103. etkinlikleri kapsamında L’ILLUSTRATION; Journal Unıversel’e Göre Antep Harbi ve Hz. Ömer’in Fatihlerinden 2. Abdülhamid’e bir Ulus Şehir Ayıntab isimli kitap setinin lansman toplantısı Şehitkamil Sanat Merkezi’nde (ŞSM) yapıldı.

ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER VAR

L’ILLUSTRATION; Journal Unıversel’e Göre Antep Harbi eserin editörlüğünü yapan Prof. Dr. Bilgehan Pamuk sunum eşliğinde kitap ile ilgili bilgiler verdi. Prof. Dr. Bilgehan Pamuk yaptığı konuşmasında, “Bugün 8 Şubat Gaziantep’e Gazi ünvanının verilişinin yıldönümü etkinlikleri kapsamında sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Gazilik ünvanını kazanan bu şehirde elimizden geldiği kadarıyla bunu anlamlandırma noktasında imkanlarımız dahilinde katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bugün de lansmanını yaptığımız L’ILLUSTRATION; Journal Unıversel’e Göre Antep Harbi adlı eserimiz çok dikkatimizi çeken bir çalışma oldu. Bun bu konuda bizlere destek sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


ÖZGÜ TEŞEKKÜR ETTİ

Hz. Ömer’in Fatihlerinden 2. Abdülhamid’e bir Ulus Şehir Ayıntab isimli kitabın editörlüğünü yapan Prof. Dr. Zeynel Özlü ise kitabın kısa bir tanıtımını yaptı. Özlü, “Bu kitabın hikayesi gerçekten çok uzun. Yaklaşık 4 yıllık bir zaman aldı.  Tabii özellikle Osmanlı dönemi Gaziantep'le ilgili çok çalışma var ama Osmanlı öncesini anlatan bunları vurgulayan İslami dönemi, Memluk dönemi, Dulkadiroğlu dönemi Timur'un işgali, haçlıların dönemi anlatıldı. Ancak Haçlılar döneminde bu bölgedeki hezeyanı, zulümleri anlatan bir kitap hazırlanmamıştı. Bunu da sağ olsun Rıdvan Başkanım bana söylemişti. Biz de 2, 2 buçuk yıl aşağı yukarı çalıştık, sağ olsun bunu da kitaplaştırdı Başkanımız. Bu tür çalışmalar bize de ivme kazandırıyor. Ben, Gaziantep halkı adına, ilim alemi adına, Başkanımıza ve emek veren herkese çok teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

GELECEĞE YOL VERİLECEK

“Gerçekten, 15 yıllık Belediye Başkanlığı hayatım içerisinde en çok zevk aldığınız durduğunuz iş ne derseniz işte bu sahnedeki eserlerdir” diye sözlerine başlayan Fadıloğlu, “Yarın bu makamlarda bizler olmayacağız ama bu eserler nesilden nesile devam edecek ve bu bilgilerin ışığında geleceğe yol verilecek. Eğer geçmişimizi bilmiyorsak, geleceğimize yön verme imkanımız yok. Şu ana kadar hayata geçirilen bu eserlerin içerisinde, Antep savunmasında neler çektiğimize baktığımızda, en sonu ancak açlıkla bizi terbiye edeceklerine inanarak bizi hapsediyorlar. Bu konuda emek veren tüm hocalarımıza ben yürekten teşekkür ediyorum” dedi.