Eşinden ayrıldığını, çocuklarının da kendisine yardımcı olduğunu anlatan Aslan, şunları söyledi: "Çocuklarımı kimseye muhtaç etmemek için her türlü iş yaptım. Çocuklarım da çok yardımcı oldular. Hem anne hem baba olmak çok zor. Çok güzel bir duygu bu yaşa kadar getirdim onları, çok emek verdim kendinden vazgeçip çocuklarını düşünüyorsun. Çocukları nasıl yetiştiririm dedim. Köyde de bayağı zor oluyor. Bu hayvanlarla çocuklarımın okul masrafını karşılıyorum, evin geçimi bu hayvanlardan kazanılıyor. Allah razı olsun."

En güzel Anneler Günü hediyesi çocuklarımın okumasıdır

İşe erken saatlerde başladığını aktaran Aslan, günü dolu dolu geçirdiğini anlattı. Hayatından memnun olduğunu söyleyen Aslan, şöyle devam etti: "Sabah erken kalkıyorum sabah 6'da işe başlıyorum ve çocukların kahvaltısını hazırlıyorum. Onları okula gönderdikten sonra koyunları otlatmaya gidiyorum. Oradan geldikten sonra sağımlarını yapıyorum ve çocuklara yemek yapıyorum. Çocuklar bana yardımcı oluyor. 3 çocuğum var biz köy hayatında bir şey öğrenemedik. Onlar okusun meslek sahibi olsun. En büyük umudum çocuklarımın okuması. En güzel Anneler Günü hediyesi çocuklarımı okumasıdır." Deprem sürecinde hem hayvanlarını hem de çocuklarını koruduğunu dile getiren Aslan, bir an olsun onları yalnız bırakmadığını sözlerine ekledi.

Protesto ettiler Protesto ettiler

Annem çiçekten fazlasını hak ediyor

17 yaşındaki Rasim Can Gökdeniz de annesine yardım etmekten mutlu olduğunu ifade etti. Gökdeniz,"Annemle beraber sabahları hayvanlara bakıyorum. Bize hem annelik hem babalık yapıyor. Annem çiçekten fazlasını hak ediyor." dedi.