Airfryer gibi yemek pişirme cihazlarından kahve makinelerine, kişisel bakım ürünlerinden küçük ev aletlerine, akıllı telefonlardan ev tekstili ürünlerine kadar geniş yelpazede hediye alan kullanıcılar, annelerini mutlu etmek için markaların sunduğu kampanyalı fiyatlardan yararlandı.

"Satışlarda büyük bir artış trendi bekliyoruz"

Teknosa Kategori Yönetimi ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Cenk Yenginer, Anneler Günü'nde tüketicilerin, hediye seçiminde annelerin günlük yaşamlarını kolaylaştıran ve keyiflerini artıran ürünleri daha fazla tercih ettiklerini belirtti.

Yenginer, "Airfryer gibi yemek pişirme cihazları, kahve makineleri, kişisel bakım ürünleri ön plana çıkıyor. Ayrıca, ev işlerini hafifleten ve zaman kazandıran şarjlı ve robot süpürge gibi ürünler de sıklıkla tercih edilenler arasında yer alıyor. Teknosa'nın öz markası Preo'nun beyaz eşya kategorisindeki küçük ev aletleri ise Anneler Günü için oldukça ilgi gören ürünler arasında. Aksesuarlar kategorisinde kablosuz kulaklıklar ve bluetooth hoparlörler büyük ilgi görüyor. Telekom ürünlerinde ise yine annelerin dijital dünyadaki ihtiyaçlarını karşılayan fiyat-performans açısından cazip olan telefonlar ve akıllı saatler de oldukça rağbet görüyor." diye konuştu.

Tiryaki Tüpraş’la anlaştı Tiryaki Tüpraş’la anlaştı

Türk kahvesi, çay, tost makineleri ve elektrikli cezve gibi kampanyalı ürünlerin satışında artış beklediklerini söyleyen Yenginer, Anneler Günü'ne özel kampanyaları anlattı.

Seçili telefon aksesuarı ve kulaklık markalarında geçerli olan 1 alana 1 bedava kampanyası ile kablosuz kulaklık ve hoparlörlerde yüzde 20'ye varan indirim sunduklarını ifade eden Yenginer, müşterilerine ek indirimler veya hediye ürünler, etiket indirimleri ve ikili alım promosyonları sağladıklarını bildirdi.