1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EN ÇEKİŞMELİ SEÇİM
EN ÇEKİŞMELİ SEÇİM

EN ÇEKİŞMELİ SEÇİM

Gaziantep Ticaret Odası ile Gaziantep Ticaret Borsası'nda seçim günü...

A+A-

 Büyük heyecanın yaşandığı, yeni dönem meclis ve komite üyelerinin seçileceği Oda ve Borsa'da heyecan dorukta... 45 meslek grubunun oy kullanacağı Ticaret Odası'nda 24 bin 41 faal üye 123 meclis üyesi ile 291 komite üyesinin belirlenmesi için sandık başına gidecek. Ticaret Borsası'nda ise 12 meslek grubu seçime girecek. Yaklaşık bin 300 üyenin oy kullanacağı borsada meclise 30 kişi seçilecek. Borsa Başkanı Mehmet Akıncı ile meclis başkanı Ahmet Tiryakioğlu'nun yeniden aday olduğu öğrenilen borsa seçimlerinde üyeler oyu meclisi belirleyecek. Ticaret Odasının seçimi Bayraktar Lisesi'nde, Borsa'nın seçimi ise GATEM'deki hizmet binasında yapılacak.  

BÜYÜK DEĞİŞİM BEKLENİYOR 

Ticaret Odası meclis ve komitelerinde bu seçimlerde büyük bir değişim bekleniyor. Eski meclis üyelerinden çoğunun son ticaret odası meclis toplantısında aday olmayacaklarının sinyalini verdiği öğrenildi. Seçimlerde GTO Meclis Başkanı Hilmi Teymur ve GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, yeniden aday olacak. Öte yandan gruplarından çıkmaları durumunda Sıktı Severoğlu, Tayfun Aygın da başkanlığa aday olacak. 

SEVEROĞLU VE KANEVETÇİ YARIŞACAK 

29 grup olan Alt üst yapı İşleri ve Kooperatifçilik grubunda meclis üyesi olan Sıtkı Severoğlu meclis üyeliğine yeniden aday. Bu grupta seçime iki liste ile gidilecek. Sıtkı Severoğlu, Çiltuğ'u temsilen Zeki Uğur ile birlikte yarışacak girecek.  Severoğlu'nun karşısına Ahmet Özgözükara Bora Kanevetçi ortaklığı da Seyfettin Coşan ile birlikte seçime giriyor. Severoğlu'nun grubundan çıkması durumunda GTO başkanlığına aday olacağı belirtiliyor. 

CANLI HAYVAN GRUBU TEK LİSTE 

Genel olarak iki listenin çıktığı 9. Grup olan Canlı Hayvan Hayvansal Ürünler ve Yem Üreticileri Meslek komitesi bu seçime tek liste gidiyor. Mehmet Söylemez, Mustafa Korkmaz, Halil Hasgül, Eyüp Işık, Hüseyin Korkmaz, Servet Ayyıldız 9. grubu temsil edecek. 

BAKLAVACILAR DA İKİ LİSTE 

2.Grup olan Unlu Mamuller Baklava Un, Bulgur, Bakliyat İmalatı meslek komitesinde Çelebioğulları, Akşam Simit ve Güllüoğlu'nun karşısında Dayıoğlu Bulgurları, Akıncıoğlu Baklava var. 

AYNI LİSTEDEYDİLER, RAKİP OLDULAR 

8. Grup olan Cafe, Restaurant, Catering Hizmetlerinde Uğur Acıoğlu ve Ümit Döner'den Erkan Karalar yarışacak. Acıoğlu ve Karalar önceki seçimde aynı listedeydi. 

YILDIRIM'IN GRUBU TEK LİSTE 

Başkan Tuncay Yıldırım'ın grubu olan 30. tesisat ve hafriyat hizmetleri meslek komitesinde seçime tek liste ile gidilecek. 

YAŞ MEYVECİLER TEK LİSTE 

7. Grup olan Yaş Kuru Meyve ve Sebze Toptan Ticareti Meslek Komitesinde seçimlere tek liste ile gidiliyor. Sait Ganidağlu, Güven Kaya Özdemir'in adaylığı kesinleşti. Bu grupta 25 yıldır meclis üyeliği yapan Sadık Koçak aday olmayacağını açıkladı. 

TAYFUN AYGIN VE SARICA YARIŞACAK 

10. Grup olan Otomotiv Satış Servis Yedek Parça imalat ve Ticareti meslek komitesinde, iki liste yarışacak. Tayfun Aygın, Mehmet Özkeleş, Abuş Motor, Murat Oto Lastik, Buluş Otomotiv, Koçkar Akü Lastik, Bilyeci Şakir, Atilla Öğücü'nün olduğu liste ile , Ali Bayram Sarıca, Mesut Yılmaz, Mehmet Derindere, Eyüp Zengin, Selçar Selçuk, Meka otomotiv yarışacak. 

BU GRUPTA DA İKİ LİSTE VAR 

27.grup olan Mimarlar Mühendisler, Yapı Denetim Firmaları Meslek Komitesinde iki liste yarışacak. Ahmet Özgözükara, Necdet Kılıç, Ömer Saraçoğlu ile Ali Mert Özsoy, Bülent Doğanoğlu ve Mehmet Budak ve yarışacak. 

40'NCI GRUPTA İKİ KADIN MÜCADELESİ 

40 Nolu Meslek Grubu olan Turizm - Otel - Güvenlik - Organizasyon ve Danışmanlık Faaliyetlerinde Hülya Akkaya, Sinan Bay ile birlikte Evren Tuğsuz ve Harun Şahin'le yarışacak. İki kadın adayın mücadelesinde ipi kimin göğüsleyeceği ise merak konusu.  

SİGORTACILARDA 3 LİSTE YARIŞACAK 

41. grup olan Sigorta Acenteleri Meslek Komitesinde mavi, sarı ve beyaz liste olmak üzere 3 liste yarışacak. Mavi Listede, Mustafa Erdoğan, Erkan Tural, Hasan Ali Gözükara, Niyazi Albayram, Turgut Çevik, Semih Nusret Bozkan, İbrahim Halil Öztemel, Mehmet Ali Tancan, Döne Gesoğlu Ateş ve Nuri Tosun var. Sigortacılarda sarı listede Halil Ağca, Sakıp Akdemir, Taylan Külekçi, Ahmet Korkut Akten, Mustafa Kaplan, Bünyamin Demirbaş, Canan Tabak, Ertuğrul Türkdönmez, Osman Atay ve Ramazan Şahin yer alıyor. Beyaz Listede ise Ahmet Beyaz, Hasan Öztaş, Ökkeş Gün, Orhan Gazi Dağaşan, Kadir Göğebakan, Ayşegül Yılmaz Baydar, Arif Kereci, Ahmet Kandırlı, Fatih Gençoğlu ve Metin Özüberk ile seçime gidiliyor. 

LOJİSTİKÇİLERDE BÜYÜK ÇEKİŞME 

12. Yurtiçi ve Yurtdışı lojistik ve hizmet sağlayıcıları meslek komitesinde, 3 liste yarışacak. Birinci listede Göksu Taşımacılık Mithat Tümer Ali Payam yer alırken, ikinci listede Şahin Nakliyat Memik Taner ve Giray Lojistikten Şerif Dalgıç, üçüncü listede ise Şahin Can ve Lisa Lojistik yarışacak. 

GRUPLAR BAZINDA SEÇİLECEK 

Gaziantep Ticaret Odası Organ Seçimlerinde gruplar bazında seçilecek Meslek Komitesi ve Meclis üye sayıları da netleşti. Grup Faal üyesi sayı aralığı 150-400 olanlarda komite üye sayısı 5, meclis üye sayısı 2, 401 ile bin üye sayı aralığında ise komite üye sayısı 7, meclis üyesi 3 olacak. Bin 1 ve 2 bin 500 üye aralığında olan komite üyesi sayısı 9, meclis üye sayısı ise 4 olacak.  

BORSA'DA 12 MESLEK GRUBU VAR 

Borsa da ise 12 meslek grubu seçime girecek. Yaklaşık bin 300 üyenin oy kullanacağı borsada meclise 30 kişi seçilecek. Borsa Başkanı Mehmet Akıncı ile meclis başkanı Ahmet Tiryakioğlu'nun yeniden aday olduğu öğrenilen borsa seçimlerinde üyeler oyu meclisi belirleyecek.  

BORSA GATEM'DE YAPACAK  

Ticaret Borsası Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri Cumartesi saat 09.00-17.00 saatleri arasında Sanayi Mahallesi Buğday Pazarı içerisindeki Ticaret Borsası GATEM Hizmet binasında gerçekleştirilecek. 12 meslek kolunun yarışacağı borsada kimin başkan olacağına üyeler karar verecek.  Leyla Özekşi Polat 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum