Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, “Umut ediyorum ki ilerleyen yıllarda bu listede yer alan Gaziantepli firma sayımız çok daha artacak, bizler de bununla gurur duyacağız” dedi. GSO Başkanı Adnan Ünverdi ise “6 Şubat 2023 tarihinde şehrimizde ve bölgemizde meydana gelen deprem felaketinin yıkıcı etkileri başta olmak üzere küresel sorunlarla mücadele eden firmalarımızın sergilediği performans, kent ve ülke ekonomimizin büyümesine ve kalkınmasına önemli katkılar sunmaktadır” yorumunu yaptı. 

Denizimiz yok kredimiz çok Denizimiz yok kredimiz çok

YILDIRIM: YÜREKTEN KUTLUYORUM 

Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, “İstanbul Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen "Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2023 Araştırması"nın sonuçlarına göre ilk 500 sanayi şirketi içerisinde 29 Gaziantepli firma yer aldı. Bölge ve ülke ekonomisinin lokomotifi, ticaretin merkezi Gazi şehrimize bu gururu yaşatan  firmalarımızın iş verenlerini ve bütün personelini yürekten kutluyorum. Geçtiğimiz yıl 28 firmayla yer aldığımız bu listede firmalarımızın sayısını 29'a çıkartmaktan da memnuniyet duyuyoruz. Umut ediyorum ki ilerleyen yıllarda bu listede yer alan Gaziantepli firma sayımız çok daha artacak, bizler de bununla gurur duyacağız”

ÜNVERDİ: MEMNUNİYET VERİCİ

Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Gaziantep’in İSO 500-2022 yılı araştırmasında 28 olan firma sayısının 2023'te 29'a yükseldiğini belirterek,  Gaziantep’in iller bazında ise 5. sırada yer aldığını kaydetti. Listede yer alan firmaları tebrik eden Ünverdi, “Sanayi sektörünün en değerli verilerinden olan İSO 500 listesi açıklandı. Listeye göre, önceki yıl 28 olan firma sayımızın bu yıl 29'a yükselmesi ve iller bazında 5. sırada yer almamız memnuniyet vericidir. 6 Şubat 2023 tarihinde şehrimizde ve bölgemizde meydana gelen deprem felaketinin yıkıcı etkileri başta olmak üzere küresel sorunlarla mücadele eden firmalarımızın sergilediği performans, kent ve ülke ekonomimizin büyümesine ve kalkınmasına önemli katkılar sunmaktadır” dedi.


 

Editör: Ebru Kont