Şahin, “Oğuzeli’nde yeni dönemde Bekir Başkanımızla beraber en önemli yapacağımız iş sulanabilir arazileri çoğaltmak ve yenilenebilir enerji üretimini güçlendirmek. Burada çıkan her ürün organik ve şifa dağıtıyor. Çok üretmemiz, iyi bir şekilde işleyip beraberinde tüm dünyaya satmamız gerek. Bu konuda su çok önemli” dedi. 

Tarımsal sulamanın arttırılması için Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Can Suyum Projesi kapsamında sulama kanalı inşaatı ve tamirinin tamamlandığı, tarlaların su ile buluştuğu Yakacık Köyü’ne geçen Başkan Şahin burada incelemelerde bulunarak çiftçilerle bir araya geldi. Ziyaretlerinin devamında sarımsak hasadının yapıldığı tarlaya geçen Başkan Şahin, burada çiftçilere yardım etti, mazot, ata tohumu ve sulama desteği alan köylülerle sohbet etti.

ŞAHİN: TARIMDA BİZİM EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ OĞUZELİ

Yakacık Köyü’nde yaptığı incelemeler sonrası açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oğuzeli ilçesinin tarımsal alanda ilerlemesi ve toprağının verimliliği üzerinde durarak şunları söyledi:  “Yeni dünyada kendi kendine yetmek, gıda güvenliği bugün İHA, SİHA kadar önemli. Bizim bu konuda en büyük gücümüz Oğuzeli. Başkanımıza hayırlı olsun dedik, ihtiyaç olan şeyleri yerinde görmeye geldik. Oğuzeli’nde yeni dönemde Bekir Başkanımızla beraber en önemli yapacağımız iş sulanabilir arazileri çoğaltmak ve yenilenebilir enerji üretimini güçlendirmek. Burada çıkan her ürün organik ve şifa dağıtıyor. Çok üretmemiz, iyi bir şekilde işleyip beraberinde tüm dünyaya satmamız gerek. Bu konuda su çok önemli.”

ÖZTEKİN’DEN ÖVGÜ

Jandarmadan depremzedelere bayram ziyareti Jandarmadan depremzedelere bayram ziyareti

Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, destekleri için Başkan Fatma Şahin ve ekibine teşekkür ederek, “Başkan Fatma Şahin şehre yaptığı gibi köylerimize de ihtimam gösteriyor. Sularımızın gelmesi, tarım arazilerinin sulanmasında ve bu suyun temizlenmesi ile ilgili çok büyük bir gayret gösteriliyor. El birliğiyle kalan yerleri de süratle tamamlayarak suyu götüreceğiz. Köylümüz de çiftçimiz de sevinecek” diye konuştu.

Editör: Ebru Kont