Bu hastaneler çelikten yapıldı Bu hastaneler çelikten yapıldı
  1. Emeklilik maaşı alanlara asgari ücret farkı ödenecek

  2. Emekli amca ve teyzelerimizi Umreye götüreceğiz

  3. Şehitkamil'de 10 bölgede emekli lokalleri açacağız 

Bugün 1 Mayıs. Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde yaşayan emekliler için Belediye Başkanı Umut Yılmaz'ın sözünün yerine getirileceği günün başlangıcı. Bu nedenle Şehitkamil’de oturan emeklilerin gözü kulağı Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz’da. Çünkü Yılmaz, seçimlerden önce onlara söz verdi ve ‘ Mayıs 1’den itibaren 10 bin TL emekli maaşı alan emeklilerin maaşlarını asgari ücrete tamamlayacağım’ dedi. 10 bin TL alan emekliler şimdi büyük bir heyecanla Umut Yılmaz’ın maaşlarını asgari ücrete tamamlamasını bekliyor.

EMEKLİLER RAHAT BİR NEFES ALACAK

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, seçim öncesi projelerini açıkladı, özellikle de emeklilere önemli sözler verdi. 10 lira emekli maaşını asgari ücrete taşıma sözünün yanı sıra, Yılmaz, emeklilere umreye götürme ve emekli lokalleri açma sözü de verdi. Hatta Yılmaz, vaatlerini sosyal medya hesabından bile paylaştı. ‘Şehitkamil’de emekliler rahat bir nefes alacak, Emekliler için projelerimle geliyorum’ diyen Umut Yılmaz, 25 Mart’ta seçimlere 6 gün kala bakın neler söylemişti:

EMEKLİLERE SESLENDİ

“Şehitkamil ilçemizde yaşayan emekli teyzelerime ve amcalarıma sesleniyorum. 4 bin 500 lira yaşlılık aylığı alanlar var,  10 Bin lira emekli maaşı alan emeklilerimiz var, bu kadar miktarla hayat geçmez, geçemez, bu insanlar yok sayılamaz. Bizim dönemimizde en geç 1 Mayıs’ta size söz veriyorum 4 bin 500 lira yaşlılık aylığı alan var, 10 bin lira emeklilik maaşı almaya mahkum edilen tüm amcalarımın teyzelerimin maaşlarını Mayıs 1’den itibaren asgari ücrete tamamlayacağız. 

UMRE VE EMEKLİ LOKALİ YAPACAĞIM

Bir haç parası olmuş 350 bin lira bunu karşılayamayız ama emekli teyzelerimizi, emekli amcalarımızı alacağız ve yılda iki gün ondan sonra bu sayıyı artıracağız emekli amcalarımızla, teyzelerimizle sizlerin büyükleriyle Umreye gideceğiz. Hiçbir zaman onları yalnız bırakmayacağım, çok büyük onlara yakışan emekli evi kuracağız, tam 10 bölgede emekli lokali açacağız. Allah izin verirse sizlerin çocuğu olarak her zaman yanınızda olacağız.”