Gaziantep’in ünlü avukatı hayatını kaybetti Gaziantep’in ünlü avukatı hayatını kaybetti

Yılmaz, sözünün arkasında olduğunu belirtirken, Şehitkamil’e Mansur Yavaş sistemini de getireceğini müjdeledi.

HAZ:MAYIS DEDİNİZ

Meclis toplantısında söz alan Mehmet Haz, “Emekliler bayrama giriyor, 1 Mayıs’ta emeklilerin maaşını asgari ücrete tamamlayacağım dediniz.  Olmadı. Bayram geldi, emekliler Umut Başkan sözünü tutacak mı diyorlar. Şehitkamil’de 70-75 bin emekli maaşınn  asgari ücrete tamamlanmasını bekliyor. Hadi emekliler 1 ay size avans verdi, Haziran olsun bari” dedi.

YILMAZ:VAADİMİZİN ARKASINDA DURACAĞIZ
Haz’a yanıt veren Umut Yılmaz, “Emeklilerin bu hale gelmesi, sürünmesi Ak Parti’nin eseri. Emekliler için bugüne kadar hiçbir şey yapmadınız, biz vaadimizin  arkasında duracağız. 1 Mayıs’ı boş verin, siz 4 bin 500 lira alan yaşlılarımızla ilgili tek bir kelime etmediniz, o emeklileri yalnız bıraktınız. Ak Parti olarak elinizde imkan varken yaşlı başlı insanları 4 bin 500 liraya mahkum bıraktınız, hiç merak etmeyin vaadlerimizin arkasında duracağız. Ama ekonomik tedbir paketlerini siz yayınladınız, bizi yine durduramayacaksınız” dedi.
 
GAZİANTEP’E MANSUR YAVAŞ SİSTEMİ

Mansur Yavaş sistemini getireceklerini  söyleyen Yılmaz, “Başkent kart uygulamasının çalışmalarına başladık, Gaziantep’e getiriyoruz. Sözümüzü yerine getireceğiz, bunu da oy birliği ile alacağız”dedi.
Haz sorusunu tekrarlayarak,”Bayramdan önce emekliler asgari ücret alacak mı?” dedi. Yılmaz ise, “ Ekonomik tedbir paketini siz yayınladınız. Ekonomik paketi yayınladınız ama biz yapacağız, ben yapmayacağım demedim, bizi durduramazsınız. Emeklilere 20 yıldır el uzatmadınız, sırt çevirdiniz ya biz Şehitkamil olarak sahip çıkacağız” diye konuştu. Haz ise, “Ak parti 20 yıl süresince emeklilere en iyi imkanlar verdi. Siz sözünüzü tutun, Ak partinin neler yapacağını göreceksiniz” dedi. Yılmaz da, “İnşallah 4 bin 500 lira siz de alırsınız da sizde o parayla yaşarsınız” dedi.
 

Editör: Ebru Kont