Sahada futbolcularımın gerekeni yapması gerekiyor" dedi. 

Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, galip gelemedikleri için üzgün olduklarını belirterek, geçtiğimiz maçlardan sonra yaptığı açıklamanın tam tersine "İyi oynayamadık, pozisyonlara giremedik" sözlerini kullandı. Maç sonu düzenlenen basın toplantısında konuşan Sumudica, "Bugün ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Adana Demir ve Pendik maçlarından da buna benzer şekilde puan kaybı yaşadık. Toplam bu şekilde 6 puan kaybı yaşadık. Bu puan kayıpları olmasaydı 10. sırada olabilirdik. Puan kayıplarını rakiplerimiz bir şekilde önlüyor, bazen çirkinleşerek bunu yapıyor ama biz bunu yapamıyoruz. Bugün iyi oynamadık. İyi pozisyonlar bulamadık."

BAZI OYUNCULARIMIZ BEKLENTİNİN ALTINDA KALDI

Rumen teknik adam sözlerine şöyle devam etti; "Gradel bugün geldi ve katkı sağladı. Bazı oyuncularımız beklentinin altında kaldı. Bizim ve takımın üzerinde baskı var. Bugün skoru koruma adına her şeyi korumamız gerekiyordu. En iyi oyuncularımızdan biri olan Mustafa sakattı bugün. Yabancı kuralı nedeniyle değişiklik yaparken de zorlandık. Önümüzdeki maçta 3 puan alma düşüncesi çok kolay ama sahada öyle olmuyor. Şu ana kadar buna benzer çok maçta hayal kırıklığı yaşadık. Futbolcuların oyunu ve skoru tutması gerekiyor."

BEN BİR YERE KADAR BİR ŞEYLER YAPABİLİYORUM

Marius Sumuduca; "Ben teknik direktör olarak bir yere kadar bir şeyler yapabiliyorum. Sahada futbolcularımın gerekeni yapması gerekiyor. Takım skor aldıktan sonra koruma adına geri çekiliyor. Sivas maçında 2-0'dan döndük. Takım sadece yenikken değil galip de reaksiyon göstermeli. 93. dakikada 1-0 öndesiniz ve skoru tutamıyorsunuz. Bu saatten sonra ne diyeceğimi de bilmiyorum" sözleriyle dikkat çekti. 

EN KÖTÜ SEZONU

Trendyol Süper Lig’in en başarılı yabancı teknik direktörü Samsunspor’un Alman hocası Markus Gisdol olurken Gaziantep FK teknik direktörü Marius Sumudica ise en kötü sezonunu geçiriyor.

Taraftar bu kez görevini yaptı Taraftar bu kez görevini yaptı

Daha öncesi sezonlarda kırmızı-siyahlı takımda iyi işler yapan ve bu düşünce ile yeniden takımın başına getirilen ancak şu ana kadar 21 maçta 1,29 puan ortalaması ile en başarısız sezonlarından birini yaşıyor. Samsunspor'un 54 yaşındaki Teknik Direktörü Markus Gisdol, ligde maç başına topladığı 1,61 puan ortalaması ile birçok teknik direktörü geride bıraktı. Alman çalıştırıcı aynı zamanda ligdeki en yüksek puan ortalamasına sahip yabancı teknik direktör olarak da dikkat çekti. 

EN İYİSİ MARKUS GİSBOL OLDU

Süper Lig’de takım çalıştıran 6 yabancı teknik direktörden en yüksek puan ortalamasına sahip hoca Markus Gisdol oldu. Maç başına 1,61 puan ortalaması tutturan Markus Gisdol’u, Beşiktaş’ın Portekizli hocası Fernando Santos (6 maç ve 1,33 puan ortalaması), Gaziantep FK’nın Rumen hocası Marius Şumudica (21 maç ve 1,29 puan ortalaması), Pendikspor’un Portekizli hocası Ivo Vieira (18 maç 1,22 puan ortalaması), Konyaspor’un Bosnalı hocası Fahrudin Omerovic (5 maç 1,20 puan ortalaması) ve Fatih Karagümrük’ün Gürcü hocası Shota Arveladze (11 maç 1 puan ortalaması) takip etti. İHA