“Hayata Renk Kat” sergisinde, 7 ay gibi kısa bir sürede 45 kursiyer tarafından yapılan toplam 203 eser sergileniyor. Bu eserler, kadınların el emeği ve yaratıcılığını gözler önüne sererken, sanatın iyileştirici ve birleştirici gücünü de bir kez daha kanıtlıyor. Serginin açılışı, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Arkın Bereketoğlu tarafından gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Bereketoğlu, Şehitkamil Belediyesi olarak sanata ve sanatçılara verdikleri önemi vurgulayarak, Hanımlar Lokali Aile Merkezi’nde eğitim gören kadınların kısa sürede gösterdiği bu büyük başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

EMEKLERİNE VE ELLERİNE SAĞLIK

Nitelikli eserlerin daha geniş kitlelere ulaştırılması adına çalışma yürüttüklerini kaydeden Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Bereketoğlu, “Belediyemiz bünyesinde çalışan öğretmenlerimize tek tek teşekkür ediyoruz. Kursiyer arkadaşlarımızın emeklerine ve ellerine sağlık. Başkanımızla birlikte, bu tür sergileri ve etkinlikleri artırmayı düşünüyoruz. Hatta Gaziantep dışında, Türkiye genelinde sergiler düzenlenmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konularla ilgili iletişimler kuracağız. Gerektiğinde, birincilik kazanan eserleri uluslararası sergilere göndermeyi planlıyoruz. Ayrıca, kursiyerlerimizin eğitim gördüğü mekânları artıracak ve geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Unutulmaz anlar yaşadılar Unutulmaz anlar yaşadılar

SANATSEVERLERİN BÜYÜK BEĞENİSİNİ TOPLADI

“Hayata Renk Kat” sergisi, açılışından itibaren sanatseverlerin büyük beğenisini topladı. Şehitkamil Sanat Galerisi’ni dolduran ziyaretçiler, kursiyerlerin titizlikle hazırladığı birbirinden güzel yağlıboya tabloları ilgiyle inceledi. Sergilenen eserler, doğa manzaralarından portrelere, soyut çalışmalardan günlük yaşam sahnelerine kadar geniş bir yelpazede çeşitlilik gösteriyor. HABER MERKEZİ
 

Editör: Ebru Kont