1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ekici'den ada tepkisi
Ekici'den ada tepkisi

Ekici'den ada tepkisi

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Bulamaç, Eşek, Keçi, Nergizcik gibi Ege Denizi’nde Egemenliği Antlaşmalarla Yunanistan'a Devredilmemiş Ada, Adacık ve Kayalıklar (EGAYDAAK) konusuna tepki gösterdi.

A+A-

EGAYDAAK’larda Yunanistan işgaline neden izin verildiği ve bu işgaller karşısında hangi adımların atıldığı konusunda AKP hükümetleri tarafından kamuoyunun sağlıklı bilgilendirilmediğinin altını çizen Ekici, bütün cevapların “kopyala-yapıştır” yönetimi kullanılarak hazırlandığını söyledi.

 

İKTİDAR, YA BİLGİ GİZLİYOR YA DA İŞGALDEN RAHATSIZ DEĞİL!

 

Soru önergelerine verilen ‘kopyala-yapıştır’ cevabın, ya AKP Hükümetlerinin bu işgaller konusunda bilgi gizleme ihtiyacı hissettiği ve Anayasa ile TBMM İçtüzüğünde tanımlanan denetim mekanizmalarını hiçe saydığı ya da bu işgallerden rahatsız olmadığını anlamına geldiğini vurgulayan Ekici, iktidarın 7 yıldır cevaplamaya kaçındığı soruları tekrarlayarak bunların zamanında ve eksiksiz cevaplandırılmasını istedi.

 

İşte, CHP’li Ekici’nin ‘kopyala-yapıştır’ yöntemi kullanılmadan cevaplanmasını istediği sorular:

- EGAYDAAK’lardan hangilerinde Yunanistan tarafından iskele, liman, fener, helikopter pisti, kilise gibi yapılar inşa edilmiştir? Bunların tarihleri nelerdir?

- EGAYDAAK’lardan hangilerinde Yunanistan askeri faaliyetler yürütmektedir? Bunların tarihleri nelerdir?

- EGAYDAAK’larda Yunanistan tarafından inşa edilen yapılar ve yürütülen askeri faaliyetler karşısında AKP Hükümetleri hangi tarihlerde ne tür adımlar atmıştır?

- Milletvekilleri tarafından 2012’den bugüne kadar farklı Bakanlıklara verilen ve içinde 276 soru barındıran 49 önergeden 24’ünün cevaplanmamasının 25’inin ise 150 farklı soru içermesine rağmen birbirinin aynı kopyala-yapıştır cevaplarla geçiştirilmesinin nedeni nedir?

- EGAYDAAK’lardaki Yunanistan işgali konusunda AKP Hükümetlerinin sessiz kalmasını veya tatmin edici cevaplar verememesini bu işgallere göz yumduğu gerekçesine dayandıran iddialar doğru mudur?

- Vatan topraklarımızdaki bu Yunanistan işgali karşısında etkili ve net tavır sergilenmemesinin nedeni EGAYDAAK’lara bazı Hükümet yandaşı gazetecilerin de dillendirdiği gibi “birkaç keçinin otladığı kaya parçası” gözüyle bakılması mıdır? HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.