1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitime Bilfen imzası
Eğitime Bilfen imzası

Eğitime Bilfen imzası

2019-2020 öğretim yılında Gaziantep'te hizmete açılacak olan Bilfen Okulları, eğitimde başarılara imza atmak için büyük adım atıyor.

A+A-

 Anaokulları, İlkokul ve Ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi ile tam öğrenme merkezli eğitim anlayışını hayata geçirecek olan Bilfen Okulları'nın kadrosu ise dikkat çekiyor. Eğitim kadrolarını oluştururken bayanlara öncelik tanıyan ve kadronun önemli bölümlerine bayanları yerleştiren Bilfen Okulları, tecrübeli öğretmen ve idarecileri ile yola çıktı.  Bilfen Okulları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Öztürk, "Bizim okul olarak tek amacımız var o da eğitim. Kurulduğumuz ilk günden bu yana ticareti eğitimin önüne geçirmedik. Belki gözünüzde özel okul, ticaret yapıyor tanısı olabilir. Ama bizim Bilfen olarak farkımız, ticareti eğitimin önüne geçirmememiz, Biz Gaziantep'te Bilfen olarak eğitimde ismimizin iyi kelimelerle ve yaldızlı harflerle yazılması için çalışacağız" dedi. 

DİKKAT ÇEKEN ORTAKLIK

Öztürk, Bilfen Eğitim Kurumlarının başarı ve deneyimlerini İstanbul’dan sonra tüm Türkiye’ye taşımak üzere yola çıktıklarını ve bu yolculukta Gaziantep’in önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Öztürk, “Güvenoğlu Yapı ve Angel Halı ile yaptıkları yatırım ortaklığı ile bölgede güçlerini birleştirdiklerini dile getirdi. Eğitim kadrolarını oluştururken Bilfen misyonunu taşıyan, tecrübeli öğretmen ve idarecileri ile yola çıktıklarını söyleyen Öztürk, “Aileleri ile beraber gönüllü olarak Gaziantep’e yerleşen çalışma arkadaşlarımız sayesinde tecrübelerimizi rahatlıkla yeni okullarımıza aktarmış oluyoruz. İstanbul merkezde kurduğumuz eğitim sistemimizi yeni açılan her okulumuza taşıdığımız gibi mevcut eğitim programımızı da tüm okullarımızda eş zamanlı olarak uyguluyoruz.” diye konuştu. 

KURUMSAL BİR YAPIMIZ VAR

Bilfen okulları olarak kurumsal bir yapıları olduğunu ama özünde bir aile şirketi konumunda bulunduklarını vurgulayan Öztürk, "Bizim tesadüflerle dolu bir geçmişimiz var. Okulumuzun kurucu Osman Öztürk, Cografya öğretmeni. ilk hizmete açtığı okul ise Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi. Bilfen okulları 88 yılında doğruyor. 99 yılından itiraben ise başarılarla ve öğrenci lokasyonlarıyla sistem işliyor. Gaziantep bizim 8'nci ilimiz. İstanbul, Ankara, İzmir dışında, Antalya, Bursa, Kayseri ve İskenderun'dayız. 18 ortaokul ve 18 lise ile hizmet vereceğiz. Öğrenci sayımız 19 binlere yakın. Yeni dönem kayıtlarda bu sayı 20 bini bulur diye düşünüyoruz"

AMİRAL GEMİMİZ EĞİTİM

Gaziantep ile birlikte Ankara'daki ikinci ilköğretim kampüsünün açıldığını anlatan Öztürk, "Şirketler topluluğu olarak amiral gemimiz eğitim. Biz yapmamız gereken herşeyin en iyisini yapıyoruz. Aldığımız her kuruşu haketmek için elimiz taşın altında" dedi.  

ÖNEMLİ BİR YATIRIM

Öztürk, 2019-2020 eğitim öğretim yılının en önemli yatırımını Gaziantep'e yaptıklarını belirterek, kentte gelecek eğitim-öğretim yılında faaliyete geçecek olan toplam 96 derslikli kampüste, farklı kademelerde yer alan fen ve genetik laboratuvarı, inovasyon atölyesi gibi çok sayıda aktiviteyle, öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri ve yeteneklerini ortaya koyabilecekleri, yenilikçi bir eğitim yaklaşımı sunulacağını aktardı.

ORTAKLARIMIZIN EĞİTİMDE SÖZ HAKLARI YOK

Öztürk, devamla şunları söyledi: "Yatırım ortaklarımızın okullarda eğitim ve öğretimde söz hakları yok. Bizimki finans, yatırım ve ticari ortaklık. Onlar eğitime yatırım yapmak istediler ve bu noktaya geldik. Gaziantep'e geldik ve ortaklık yaptık. yatırım ortaklarımız tam bir eğitim gönüllüsü. *"

ÖZTÜRK: MUTLUYUZ 

Güvenoğlu Yapı Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Öztürk ise " Grup olarak Bilfen ailesine katılarak eğitim kurumu kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projenin doğruluğu ve kolasyonu eğitim alanında yeni bir soluk getirecek. Farklı iş alanlarında faaliyet gösteriyoruz. Biz kampüs yaparak onlara teslim ediyoruz. başarıda emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi. 

26 BİN METRE KARE ALAN KURULU

Şehirgösteren İbrahimli Bölgesinde inşaatı hızla yükselen Bilfen Gaziantep Kampüsü yaklaşık 26 bin metrekarelik kapalı alanda, 7 bin metrekarelik bahçesiyle, 2 bin 160 öğrenciye hizmet verecek.  Bugün; İstanbul, Ankara, Kayseri, İskenderun,  Antalya,  İzmir ve Bursa’da bulunan toplam 30 anaokulu, 17 ilkokulu, 16 ortaokulu ve 16 lisesinde yaklaşık 19.000 öğrenciye hizmet veren Bilfen Okulları 2019 - 2020 öğretim yılının en önemli yatırımını Gaziantep’e yapıyor. İz bırakan, fark yaratan nesiller yetiştirmek üzere Bilfen eğitim kalitesini daha fazla öğrenci ile buluşturmak için yola çıkan kurum, kısa zaman içinde Gaziantep’te eğitim kalitesini bir üst noktaya taşıyacak.

İNŞAATTA SONA DOĞRU

Toplam 96 derslikte 2 bin 160 öğrenciye hizmet verecek kampüste, farklı kademelerde yer alan Fen Laboratuvarları, Bilgisayar Laboratuvarları, Maker Space Laboratuvarı, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Genetik Laboratuvarı, STEM Laboratuvarı, İnovasyon Atölyesi, Matematik Odası, Yabancı Dil Derslikleri, Dil Becerileri Odası, Spor Salonları, Kapalı Havuzları, Buz Pateni ve Körling Sahası, Görsel Sanatlar Odaları, Seramik Atölyeleri, Müzik Odaları, Cooking Atölyesi, Aktivite Odaları, Konferans Salonu, Kütüphane, Revir ve Yemekhanesi ile öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri ve yeteneklerini ortaya koyabilecekleri aktivitelerle yenilikçi bir eğitim yaklaşımı sunulacak.

EKİP SUNUM YAPTIK

Toplantıya katılan Anaokulları, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi müdürleri sunum yaptı. Bilfen Gaziantep Anaokulu Müdürü Erda Şit, Bilfen İlkokul ve Ortaokul Müdürü Esra Akgün, Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Hilal Şubası, bölümleri anlattı ve Gaziantep'te bulunmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.