1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitimde yeni bir metod
Eğitimde yeni bir metod

Eğitimde yeni bir metod

Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Vizetek Yayınevi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Oyun Kongresine HKÜ ev sahipliği yaptı.

A+A-

Eğitimde oyunlaştırmanın önemini vurgulayan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete,  dikkat çeken mesajlar verdi.

Mete,  “Gaziantep ilklerin yaşandığı bir şehir.  Milli Eğitim’den 443 öğretmenimizin kongreye kayıt yaptırdı. Bunun önemi şu; birebir sahada uygulama içerisinde olan öğretmenlerimizin bu işin ne kadar önemli olduğunun farkına varmalarındandır. Oyunlaştırarak öğrenme tekniklerinin kullanılması klasik öğrenme metotları dışında yeni metotların artık eğitimin öznesi olmak zorunda olduğunu göstermesi açısından önemli. Öğrenmeyle ilgili yeni teknikleri önemsiyoruz ve bunun faydasını görüyoruz.Masal anlatıcılığı, drama, oyundan öğrenme ilgili teknikler. Bu konudaki ilgiden dolayı öğretmen arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum” dedi.

UZMANLAR KATILDI

Uluslararası alanda ilk kez düzenlenen ve eğitim-öğretim süreçlerinde oyun, oyuncak ve oyunlaştırmanın öneminin vurgulandığı kongreye; Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete Türkiye’deki oyuncak müzelerinin temsilcileri, farklı disiplinlerden akademisyenler, öğretmenler, öğrenciler ve alanında uzman konuşmacılar katıldı.

HERKES İÇİN HER YERDE OYUN 

HKÜ Kongre ve Kültür Merkezinde (KKM) gerçekleşen ve “Herkes için Her Yerde Oyun” mottolu kongrenin açılış konuşmalarını, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Özbay, Kongre düzenleme kurulu başkanı ve HKÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şener Büyüköztürk yaptı. Türkiye’de önemli isimlerin yer aldığı kongreye; farklı ülkelerden uzman konuklar da katıldı.

BOL OYUNLU BİR KONGRE

Oyun, oyunlaştırma ve eğlenmenin insanın temel ihtiyaçlarından biri olduğunu söyleyen HKÜ Rektör V. Prof. Dr. Yaşar Özbay: “Bu konudan bir kongre çıkarmak güzel bir iş. Oyun alanlarımızı nasıl oluşturmalıyız sorusunu bu dört gün içinde bulabileceğiz. Arka plan da işin nasıl yapıldığını gözlemledim. Çok ciddi bir emek var. Tüm paydaşlarla beraber böyle güzel bir çalışmanın ortaya çıktığını görüyoruz. Başarılı, verimli ve bol oyunlu bir kongre olmasını diliyorum. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum