1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitimde okul yarışı
Eğitimde okul yarışı

Eğitimde okul yarışı

Gaziantep Modeli ile başlatılan ve şehirle bütünleşen eğitim seferberliğine destekler tüm hızıyla devam ediyor.

A+A-

 3 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından katkıda bulunan bütün hayırseverlere ödüllerinin takdim edileceği  “100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına Güzelbey ailesi 2 okul ile destek olurken, Gönüllü Hizmet Vakfı Başkanı İnal Aydınoğlu tarafından, Özgürlük Mahallesine Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi için imza attı. İşadamı Mahsum Altunkaya’nın Şehitkamil İlçesi Beykent Mahallesine inşa edilecek 32 derslikli okul yapımı için, Özdağlı ailesi ise Yamaçtepe Mahallesine 8 derslikli Anaokulu yaptırmak için imza attı. Hayırsever Beşler Makarna Ailesi, Şehitkamil İlçesi İbni Sina Mahallesine 8 derslikli Anaokulu ve 18 derslikli İlkokul ile 8 Şubat Mahallesine 18 derslikli İlkokul yapımı için valilikte protokol imzalarken, Hayırsever Uslu ailesi tarafından ise kazandırılacak 8 derslikli anaokulu için imzalar atıldı.

GÜZELBEY AİLESİNDEN İKİ OKUL BİRDEN

“100. Yılda 100 Hayırsever” kampanyasına Hayırsever Güzelbey Ailesi tarafından iki protokol desteği geldi.  Güzelbey Ailesi’ne Şehitkâmil İlçesi İbrahimli Mahallesine yapılacak 8 derslikli Anaokulu ile Şahinbey İlçesi Beyazlar Mahallesine inşa edilen 15 derslikli Çocuk Üniversitesi’nin isim hakkının verilmesi ile ilgili protokol imza töreni düzenlendi. Törene Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yusuf Erdem Güzelbey, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Metin Kılıçparlar, Hayırsever M. Ragıp Güzelbey ile Hayırsever F. Rezzan Güzelbey katıldı.

İBRAHİMLİ BÖLGESİNE ANAOKULU

Protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül şunları aktardı: “Bugün iki tane protokol yapıyoruz. ‘100.Yılda 100 Hayırsever’ kampanyamızın son günlerine yaklaşıyoruz. Protokolün bir tanesi Çocuk Üniversitesi olarak başladığımız ve keşif kampüsü dediğimiz, Ordu Caddesi üzerinde bir binamız var. Ragıp Bey’e teşekkür ediyorum. Buranın finansmanını karşılayarak isim hakkını satın aldı. Bir diğer protokolümüz de, İbrahimli bölgesinde 8 derslikli Anaokulumuz olacak. Protokolümüzün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” 8 derslikli Anaokulu ve 15 derslikli Çocuk Üniversitesine, Fatma Rezzan Güzelbey ile Ragıp Güzelbey ismi verilecek.

AYDINOĞLU LİSE YAPTIRACAK

Gönüllü Hizmet Vakfı Başkanı Hayırsever İnal Aydınoğlu tarafından, Özgürlük Mahallesine Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi yaptırılacak. Şehitkamil İlçesi Özgürlük Mahallesine yaptırılacak 32 derslikli Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi için videokonferans yöntemi ile protokol imza töreni düzenlendi. Vali Davut Gül, burada yaptığı konuşmada, Gönüllü Hizmet Vakfı’nın ve İnal Aydınoğlu’nun Gaziantep’in her köşesinde eserleri olduğunu belirterek teşekkürlerini iletti. Gül, “Bu okulun Gaziantep için ne ifade ettiğini çok iyi biliyoruz. Bu okulu bir an önce açacağız ve açılışa Gönüllü Hizmet Vakfı ile tüm Aydınoğlu Ailesini bekliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi. 

HAYALİNİ KURUYORDUK

Hayırsever Can Aydınoğlu şunları aktardı: “Bizde uzun süredir Güzel Sanatlar Lisesi’nin hayalini kuruyorduk ailece, özellikle de babamız İnal Bey. Bu okulun, sizlerle birlikte Gaziantep’te gerçekleşmesi bize çok büyük mutluluk verdi. Bizlere bu imkânı verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz.”  Can Aydınoğlu, Gönüllü Hizmet Vakfı olarak bu okula her türlü destek vereceklerini belirterek, “Türkiye’nin en iyi Güzel Sanatlar Lisesi olması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz.” dedi

ALTUNKAYA’DAN 32 DERSLİKLİ OKUL

Hayırsever Mahsum Altunkaya tarafından, Şehitkamil İlçesi Beykent Mahallesine inşa edilecek 32 derslikli okul yapımı için protokol imza töreni düzenlendi. Valilikte düzenlenen törene Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Hayırsever Mahsum Altunkaya katıldı. Protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, şunları aktardı: “Gaziantep’e geldiğimde uluslararası İmam Hatipler içerisinde parmakla gösterilecek bir cami inşaatı devam ediyordu. Çok şükür ilk o bitti. Hizmete girdiğinde Gaziantep’in, herkesin çok güzel bir camii olmuş dedikleri bir eser. Gaziantep’in kurtuluşunun 100. Yılında, 100 hayırsever arıyorduk. Elinizi burada da taşın altına koydunuz. Hem size hem ailenize teşekkür ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin.”

30 YILDIR GAZİANTEP’TEYİZ

Hayırsever Mahsum Altunkaya ise, “Yaklaşık 30 yıldır Gaziantep’te yaşıyoruz. Bu şehirde elimizden geldiği kadarıyla, imkanlar çerçevesinde hem eğitim, sosyal yardımlaşma anlamında devletimizin yanında yer alarak, ihtiyaç sahiplerine ailemiz olarak bugüne kadar destek olduk. Rahmetli babamız adına bir okul yapımı için bugün buradayız. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi Konuşmalarından 32 derslikli okulun yapımı için imzalar atılarak Hayırsever Mahsum Altunkaya’ya, Vali Davut Gül tarafından teşekkür belgesi verildi.

ÖZDAĞLI AİLESİNDEN ANAOKULU

Hayırsever Aynur Özdağlı ile Kadir Özdağlı tarafından Sanat Ambalaj olarak Şahinbey İlçesi Yamaçtepe Mahallesine 8 derslikli Anaokulu yapımı için protokol imza töreni düzenlendi. Törene Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve Hayırsever Özgür Özdağlı, Aynur Özdağlı, Kadir Özdağlı, Emrah Özdağlı ve Mehmet Özdağlı katıldı. Törende konuşan Vali Davut Gül şunları aktardı: “Hayırsever Özdağlı Ailesi, ‘100. Yılda 100 Hayırsever’ kampanyamıza destekler verdiler. Bu okulda yetişen çocuklarında sizler gibi vatanına, milletine bağlı hayır hasenat bilen kişiler olmasını diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de desteklerinden dolayı hayırsever aileye teşekkür ederek, protokolün hayırlı olmasını diledi. Hayırsever Özdağlı Ailesi ise imzalanan protokolün, vatana ve millete hayırlı uğurlu olmasını diledi. Konuşmaların ardından imzalar atılarak, Vali Davut Gül tarafından hayırsever aileye teşekkür belgeleri verildi.

BEŞLER AİLESİ’NDEN 3 OKUL DESTEĞİ

Hayırsever Beşler Makarna Ailesiyle, Şehitkamil İlçesi İbni Sina Mahallesine 8 derslikli Anaokulu ve 18 derslikli İlkokul ile 8 Şubat Mahallesine 18 derslikli İlkokul yapımı için valilikte protokol imza töreni düzenlendi. Törene Vali Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Hayırsever Kemal Çakmak, Remzi Çakmak, Ömer Çakmak ile Ahmet Çakmak katıldı. Törende konuşan Vali Davut Gül şunları aktardı: “Çakmak ailesi hayırsever bir aile. Hayır hasenat konusunda sadece Gaziantep’te değil Türkiye’nin her yerinde ciddi anlamda sosyal sorumluluk projeleri var. Bu proje içerisinde de biz bir okul yapar mısınız dedik. Kendileri 1 okul değil, 3 okul yaparız dediler. Kemal Bey’e, Çakmak Ailesinin tüm fertlerine ve Beşler Grup Ailesine teşekkür ediyoruz. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 3 Aralık’ta bu projeyi neticelendireceğiz.” Hayırsever Kemal Çakmak, “Gaziantep’in kurtuluşunun 100.yılı nedeniyle, Sayın Valimizin başlattığı 100 eser kampanyasına 3 tane okulu Milli Eğitim’e bağışlayacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.  LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.