1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitimde inovasyon hamlesi
Eğitimde inovasyon hamlesi

Eğitimde inovasyon hamlesi

Gaziantep’te yer alan tüm kurumlardaki öğrencilere ve öğretmenlere inovasyon kültürünü benimsetmek ve inovatif bireyler yetiştirmek için gerekli çalışmaların yapılmasına olanak sağlayacak iş birliği protokolü imzalandı.

A+A-

Protokol kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek eğitmenlere, İnovasyon, Yapay Zekâ, Blockchain, Endüstri 4.0 alanlarında eğitim ve konferanslar ile inovasyona ilişkin atölye çalışmaları düzenlenerek inovatif bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor. 

AKILLI ŞEHİRLER YOLCULUĞU

Covid-19 Pandemisi tedbirleri kapsamında video konferans yöntemi ile gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, bu çalışmanın Gaziantep’in akıllı şehirler yolculuğunda hem öğrenciler hem de öğretmenler için çok önemli bir kazanım olacağını aktardı. 

ŞAHİN: DESTEK VERİYORUZ

Konu hakkında açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Corona Virüs sürecinin yeni bir yönetişim anlayışını beraberinde getirdiğini belirterek, “Dünya sanal ortamda daha hızlı  etkileşime giriyor. Vatandaş odaklı çalışma metodunu bizlere öğretiyor. Dolayısıyla bu yeni bakış açısıyla gençlerimizin ve milli eğitim camiamızın hazırlanması için de Büyükşehir Belediyesi olarak destek veriyoruz. Dünya endüstri 4.0. ve yapak zekayı konuşuyor. Biz eğer ki kendi yazılım alt yapımızı oluşturmasaydık sosyal yardımda bu kadar hızlı hareket edemez ve insanımızın ihtiyaçlarını hızlı gideremezdik. Dünyaya yön veren çağın gerekliliklerini kulak ardı etmeden eğitici yönlerini organize ederek çocuklarımıza ulaşmamız lazım" dedi. 

ARSLAN: CİDDİ BİR AKSİYON ALDIK

Ekonomik Gelişim AR-GE ve İnovasyon Daire Başkanı Meryem Arslan, inovasyon kültürünün ortaokullarda yaygınlaşması için bu protokolle ciddi bir aksiyon aldıklarının altını çizerek, “Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bizden bir talebi oldu. İnovasyon, blockchain konularında öğretmenlerimize eğitim verilmesi noktasında bir talep aldık. Biz de bu doğrultuda harekete geçtik. Eğitim, sunum ve atölye çalışmalarımızı hazırladık. 21. Yüzyıl eğilimleri doğrultusunda inovasyonun ve yaratıcılık yeteneğinin çocuklara aşılanması için bu yönde bir protokol imzalanması çok faydalı olacak. Öncelikle öğretmenlerimize inovasyon konusunda bilgi ve deneyim sağlayacağız. Ardından bu eğitimle çocuklarımızı yeni çağa ayak uydurması için bilgilendireceğiz” diye konuştu. 

TEPE: YENİ SOLUK KAZANDIRDIK

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Ar-Ge’ye ve inovasyona yeni bir soluk kazandırmak istediklerine işaret ederek, şunları aktardı: “Bu noktada Büyükşehir Belediyesi Ekonomik Gelişim ve Ar-Ge İnovasyon Daire Başkanlığı’ndan bir talebimiz oldu. Bu konuda olumlu bir cevap aldık. Böylelikle büyükşehirin destek ve himayeleriyle Gaziantep’i örnek bir şehir haline getireceğiz.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.