1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Eğitim reformuna ihtiyaç var
Eğitim reformuna ihtiyaç var

Eğitim reformuna ihtiyaç var

Ticaret Odası Temmuz ayı olağan meclis toplantısı disiplin kurulu üyelerinin de katılımı ile gerçekleştirildi.

A+A-

Meclis toplantısında gündemin yanı sıra ekonomik gelişmeleri değerlendiren ve Odanın çalışmalarıyla ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, güçlü ülke olmanın yolunun güçlü ekonomiden geçtiğini söyledi.

Meclis Başkanı Hilmi Teymur’un başkanlığında yapılan meclis toplantısına Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen Mutlu Kafe’de çalışan Downsendromlu çocuklar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay, Mutlu Kafe Yöneticisi Nilgün Yıldız ve Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GETHAM) Genel Müdürü Onur Akar katıldı.

EĞİTİM SİSTEMİ ÇOK ÖNEMLİ

Yıldırım, “Biliyoruz ki bugün dünyada güçlü bir ülke olmanın yolu güçlü bir ekonomiye sahip olmaktan geçiyor. Güçlü ekonomiyi mümkün kılacak olan temel şeylerden biri de çağdaş bir eğitim sistemidir. Dolayısıyla yeni hükümetin atacağı ilk adım da eğitim alanında olmalıdır. Küresel anlamda en önemli güçlerimizden biri olan insan kaynağımıza bilimsel, sorgulayıcı, analitik düşünmeye yönelik eğitim vermeliyiz. Her sabah yeni bir sisteme uyanmamızı engelleyecek tutarlı, köklü bir eğitim reformuna ihtiyaç var. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un tecrübeli bir eğitimci olması memnuniyet verici. Dilerim Sayın Bakanımızın önderliğinde ülkemiz eğitim reformunu hayata geçirir” dedi.

AZİMLİ VE KARARLIYIZ

İlk Ticaret Bakanının da reel sektörün içinden ve TOBB camiasından biri olmasının büyük bir avantaj olduğunu belirten GTO Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, “İş dünyası olarak her zaman olduğu gibi yeni dönemde de ülkemizin ilerlemesi için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Yeter ki karar vericiler yollarımızdaki taşları temizlesin. Oda olarak en büyük önceliğimiz ve misyonumuz Gaziantep’in ticari hayatının gelişimine destek vermektir. Meslek komitelerimiz sektörlerin sorunları ve çözümü noktasında önemli çalışmalar yapıyor. Komitelerimiz sektörlerin ihtiyaçlarını, sorunlarını bize ilettikçe biz yetkililerle sektörler arasında köprü görevini üstlenmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

TOLAY’DAN DAVET VAR

GTO’nun Temmuz ayı meclis toplantısına katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay, BŞB Engelliler Dairesi Başkanlığı’nın çalışmaları hakkında bilgiler verirken, Mutlu Kafe Yöneticisi Nilgün Yıldız da Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Mutlu Kafe projesi ile ilgili bir sunum yaptı. Kısa adı GETHAM olan ve Gaziantep Ticaret Odası’nın son dönemdeki en vizyoner projesi olan Gaziantep Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi Genel Müdürü Onur Akar da GETHAM’dayapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaparak meclis üyelerinin sorularını cevaplandırdı. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.