1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. E-ticareti çok kullanın
E-ticareti çok kullanın

E-ticareti çok kullanın

Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, 2018 yılında ihracatı artırmak için E-ticareti daha çok kullanmak gerektiğini söyledi.

A+A-

Konukoğlu, “Oda üyelerinin ve ürünlerinin tanıtımının yapılması, ihracatın artırılması ve E- ticaret kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla, odamız tarafından başlatılan bu proje aracılığıyla firmalarımız iki e-ticaret sitesine üye yapılacak. Bunlardan birincisi olan globalpiyasa.com ile firmalar bir yıl boyunca 800’e yakın ürününü fotoğraflarla, videolarla sayfasında sergileyebilecek. Firma ürünlerine yönelik dijital kataloglar oluşturabilecek, müşterilerine özel showroom oluşturabilecek. Projede yer almak isteyen firmaların www.gsotrade.com sitesine kayıt yaptırması ve katılım bedelini web sitesinde belirtilen banka hesabına yatırması yeterli olacak. Proje katılım bedeli olarak ödenen bedelin yüzde 70’i firmalara proje başladıktan sonra iade edilecek.”

SAVUNMA SANAYİ ÖNEMLİ

Ar-Ge merkezleri konusunun çok önemli olduğunu hatırlatan Konukoğlu,  “Ar-Ge’ye çok ayrı bir önem vermemiz gerekiyor. Savunma sanayimizi millileştirmeye hız vermeliyiz. Kendi savunma sanayimizi kurmalıyız. Savunma Sanayimizin millileşmesinin ne kadar önemli olduğunu gördük. Bunun için daha çok çalışıp Ar-Ge çalışmalarına yoğunlaşarak savunma sanayinde dışa bağımlılığı azaltmalı ve makineleşme için çaba sarf etmeliyiz.”

AMANOS TÜNELİ PROJESİ

Bölge illerinin İskenderun Limanı’na daha kısa mesafeden ulaşımını sağlayacak olan Amanos Tüneli Projesi’nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yatırım programına alındığını hatırlatan Konukoğlu, projenin ihalesinin bu yıl yapılacağını belirtti.

ÇOK MUTLUYUZ

Bölge ihracatçılarının Akdeniz’e kısa sürede ulaşmasını sağlayacak projenin yatırım programına alınmasından büyük mutluluk duyduklarını anlatan Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Projenin kısa sürede tamamlanmasını bekliyoruz. Proje kapsamında birbiriyle bağlantılı 4 tünel bulunuyor ve otoyol bağlantılarının tamamlanmasıyla İskenderun Limanı’na ulaşım Şahinbey – Polateli Organize Sanayi Bölgesi’nden 80, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nden 110 kilometreye düşecek. Proje sadece Gaziantep’in değil Kilis, Hatay, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin denize ulaşımını kısaltarak, bölgeyi denizle kucaklaştıracak ve ihracat kapasitesini artıracak" HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.