1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Durukan güven tazeledi
Durukan güven tazeledi

Durukan güven tazeledi

Türk Basın Birliği Gaziantep Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, Durukan Mühendislik İnş. ve San. Ltd. Şti. Bürosu’nda yapıldı.

A+A-

 M. Erhan Durukan yine güven tazeledi. Tek liste ile gidilen genel kurula 21 üye katıldı. Divan Başkanlığı’nı Önder Demirçubuk’un yaptığı kongrenin kâtip üyeliğini Ferhan Söylemez ve Ali Dat yaptı. Divan Başkanı Önder Demirçubuk, kongreyi saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okutulmasıyla açtı.

Gündem maddelerinin görüşülüp oylandığı kongrede faaliyet raporu ve denetim raporu okunarak oy birliği ile kabul edildi. Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun oy birliği ile ibra olunarak aklanmasından sonra tek liste ile gidilen seçimde oy kullanımına geçildi. Yapılan gizli oy ve açık tasnifle, Yönetim Kurulu Asil Üyelikleri’ne Mustafa Erhan Durukan, Tahsin Tiryaki , Halil Eyyupoğlu, Faruk Çalışkan,  Erman Ata Durukan  seçildi. Yönetim Kurulu Yedek Üyelikleri’ne Volkan Durukan, Mustafa İhsan Özgün,  Fikret Kaya, Mehmet Atilla Konukoğlu seçildi. 

TÜRK BASIN BİRLİĞİ DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

TBB Şube Başkanı Başkanı M. Erhan Durukan, Türk Basın Birliği Derneği’nin kurucuları arasında Hüseyin Cahit Yalçın, Mahmut Sadak, Abdullah Zühtü, Ahmet Cevdet, Ahmet Rasim, Hakkı Tarık Us, Ahmet Şükrü Esmer, Ethem İzzet Benice, Halil Lütfü Dördüncü, Fuat Duyar, Mümtaz Faik Fenik, Z. Celal Baki Çelebioğlu, Sait Kesler, Hasan Rasim Us, Zeki Cemal Çelebioğlu, Ali Ekrem Uşaklıgil, İbrahim Hilmi Çağıraşan, M. Faruk Gürtunca, Nail Demirkan, Necip Fazıl Kısakürek, Naşit Hakkı Ulu ve Falih Rıfkı Atay gibi ünlü gazetecilerin bulunduğunu söyledi. Türk Basın Birliği’nin 14 Ağustos 1908 yılında kurulduğunu, aradan geçen 113 yılda şubeleriyle örnek derneklerden biri olduğunu belirten M. Erhan Durukan; “Derneğimizin Genel Merkezi İstanbul’da olup, Genel Başkanı Mehmet Engin Baydar Nazikoğlu’dur” dedi.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.