Modoko Başkanı Koray Çalışkan,   düğün sezonunun açılmasıyla hareketliliğin başladığını, bu dönem için mağazaların ürünlerini gözden geçirip yenilediğini, bu haftadan itibaren satışların hızlanmasını beklediklerini söyledi.

Turizmde beklenen hareketlilik başladı Turizmde beklenen hareketlilik başladı

Maliyetlerdeki artışın satış fiyatlarına henüz yansımadığını dile getiren Çalışkan, "Mobilyacılar sektörün canlı kalabilmesi için ki 2023 yılında iç pazarda yüzde 20'lik daralma meydana gelmişti, fiyat artışına gitmediler." dedi. Çalışkan, ev kuracak çiftlerin yapacakları mobilya harcamalarına ilişkin, "Bu aslında evin metrekaresinden seçeceğiniz mobilyanın tarzına göre değişkenlik gösteren bir durum ama bir ev için ihtiyaç duyulan tüm ana kalem mobilyaları (oturma, yemek odası takımı, yatak) baz alırsak minimum 100 bin liradan başlayan harcamalar milyon liralara kadar çıkabiliyor." diye konuştu.

Bu yıl mobilyada trendlerin açık lake, açık renk kaplamalar ve natürel meşe olduğunu ifade eden Çalışkan, renk olarak da pudra pembesi, lavanta ve bejlerin ön plana çıktığını söyledi.