1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DSP’yi layık olduğu yere taşıyacağız
DSP’yi layık olduğu yere taşıyacağız

DSP’yi layık olduğu yere taşıyacağız

31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde Demokratik Sol Parti’den Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi adayı olan ancak baraja takılan Mehmet Ali Karacan, partilerini layık olduğu yere taşıyacaklarını söyledi.

A+A-

31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde Demokratik Sol Parti’den Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi adayı olan ancak baraja takılan Mehmet Ali Karacan, partilerini layık olduğu yere taşıyacaklarını söyledi.

 

DSP’de Şehitkamil Belediye Başkan adayının son anda adaylıktan çekilmesine rağmen tek başına oluşturduğu listeyle partisini seçimlerde temsil eden Mehmet Ali Karacan, altığı yüzde 7.1 oy ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

 

Türkiye’de her zaman en dürüst parti olarak tanınan DSP’yi aynı dürüstlük ilkesiyle ileri noktalara taşıyacaklarını kaydeden Karacan, öncelikli olarak il ve ilçelerde partinin adreslerini belirleyeceklerini ifade etti.

 

Son yerel seçimlerdeki kendisi ve dava arkadaşlarıyla birlikte DSP’nin Gaziantep’te ki oy potansiyelini binde 11’den, yüzde 7.1’lere taşıdığını aktaran Karacan, normal şartlar 7 bin 500 oy ile 1 belediye meclis üyeliği alınmasına rağmen 23 bin 747 oy alarak seçim barajı nedeniyle Belediye Meclis üyeliğine seçilemediğini kaydetti.

 

HALK İTTİFAKI BİZİ TERCİH ETTİ

Demokratik Sol Parti adına girdiği yerel seçimlerde partilileriyle birlikte gece – gündüz demeden birçok fedakârlıklar yaparak Gaziantep genelinde ki barajı beklentilerin çok üzerinde yükselterek 4’üncü parti konumunda olduklarını söyleyen DSP’li Mehmet Ali Karacan, “Oylarımızı 2014 seçimlerine nazaran 0,11 den yüzde 7,1 e çıkartarak Gaziantep’te 4.partı olmanın mutluluğunu yasamaktayız. Bizlere seçim dönemimizde gerek saha çalışmalarıyla destek veren yol arkadaşlarımıza gerekse oylarıyla bizi destekleyen seçmenlerimize partim adına sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunarım. Bütün partiler birbirleriyle ittifaka girerken özellikle CHP ve HDP meclis üyesi listelerini birlikte yaparak seçimlere girmişlerdir. Şunu özellikle belirtmek isterim ki CHP, İP, ve HDP meclis üyeliği seçimlerinde kendi adaylarını çıkartıp yarışmışlardır. Almış olduğumuz bu başarımız tamamen kendi çalışmalarımızın karşılığı olarak seçmenlerimizin takdiri ile oluşmuştur. Bizler Demokratik Sol Parti olarak hiç bir partiyle ittifaka girmeden halk ittifakı ile gerek Şehitkâmil gerekse Şahinbey ilçelerimiz de mahalle mahalle köy, köy kapı kapı dolaşarak gece gündüz demeden çalışmalarımızla % 7,1 gibi bir oranla oy almış ancak yüzde 10’luk baraj sistemi nedeniyle seçilememiş bulunmaktayım” dedi.

 

BERABER YÖN VERECEĞİZ

Siyaset tarihine artık genç ve yenilikçi düşünen toplumun her kesiminden arkadaşlarıyla birlikte yeni bir yol haritası çizeceklerini açıklayan Karacan, “Şuan ki siyasetimizde oluşturulmuş çeşitli ittifaklarla ayrıştırıcı ve sınıflandırıcı düşünceleri geride bırakarak, toplumuzun bütün kesimini kucaklayıcı ve bütünleyici bir siyasi anlayışla Türk siyasetine beraber yön verme amacıyla geçmişinde hiç bir şaibesi ve lekesi olmayan kurucusu rahmetli Bülent Ecevit’in partisinin dürüstlüğünü kendimize ilke edinerek Türk siyasetinin girdiği bu şaibeli ortamlardan tamamen şeffaf ve birleştirici yönetim ilkesiyle ülkemiz için Demokratik Sol Partiyi layık olduğu yerlere getirme ve partimizin tabela partisi olmadığını, geçmişi tertemiz olan DSP’nin bu yarışta biz de varız demek için biten yerel seçimin kendimize yeni bir başlangıç noktasını baz alarak önümüzdeki seçimlere kadar gerek bizlere geçmişte oy veren seçmenlerimizi bize güvenlerini boşa çıkmadığını göstermek, partimizi Gaziantep’te daha da yukarılara taşıyabilmek adına bütün gücümüzle çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

 

TEŞKİLATLARIMIZI OLUŞTURACAĞIZ

Seçim barajına takılmalarının kendilerini daha da hırslandırdığını belirten Karacan, “Partimiz adına ilk işimiz olarak DSP Genel başkan ve genel merkezimizin talimatı ile Gaziantep’te yönetim kabiliyeti yüksek tamamen genç ve tecrübeli arkadaşlarımızla Gaziantep il, ilçe, gençlik ve kadın kollarımızı yeniden inşa ederek oluşturacağımız yönetimlerimizi her mahalledeki gerek kadın kolları gerekse ilce ve gençlik kollarımızın çalışmalarıyla almış olduğumuz %7,1 oyumuzu daha yukarılara çıkarmak için seçim dönemini beklemeden çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız” açıklamalarında bulundu.ojpi0882.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum