Direksiyona geçen ve köy yollarını tutan başkan kendi elleriyle çocuklara donduma ikram etti.

Gıda israfının önüne geçilecek Gıda israfının önüne geçilecek

COŞKULU KARŞILAMA

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, çocuklara yönelik geliştirdiği özel projelerle dikkat çekmeye devam ediyor. Başkan Umut Yılmaz, çocukları mutlu etmek için özel olarak yaptırdığı ve ‘Dondurma Karavanı’ adını verdiği aracın hazır olmasıyla birlikte direksiyona geçerek Şehitkamil’in köylerine doğru yola çıktı. Başkan Yılmaz, çocuklara kendi elleriyle dondurma ikram etti. Başkan Umut Yılmaz; Kozluyazı, Tuğlu, Güngürge, Karasakal, Çağkuyu mahallelerine gitti. Dondurma Karavanı’nın köye giriş yaptığı anda çocukların meraklı bakışları ve coşkulu karşılamaları dikkat çekti. Dondurma Karavanı aracını park ettikten sonra dondurma dolabının başına geçen Başkan Yılmaz, kendi elleriyle çocuklara dondurma ikram etti. Yazın kavurucu sıcağında çocukların serinlemelerini sağlayan Başkan Umut Yılmaz, çocukların yüzlerinde oluşan gülümsemelerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaretleri sırasında karşılaştığı her yurttaşla özel olarak ilgilenen ve uzun süre sohbet eden Başkan Yılmaz, kendisine iletilen talep, öneri, şikâyetleri de dinledi.  

KÖY KÖY GEZECEĞİZ

Çocukların mutluluğunu her zaman ön planda tuttuğunu dile getiren Başkan Yılmaz, aracın yapım sürecinde büyük bir heyecan duyduğunu belirtti. Başkan Umut Yılmaz, bu projenin amacının kırsal bölgelerde yaşayan çocukları mutlu etmek ve onlara unutulmaz bir yaz hatırası bırakmak olduğunu aktardı. Yılmaz, “Bu aracı yaparken çok heyecanlandım. Her gün aradım, aracın durumunu sordum. Bir çocuğu mutlu edersen; annesini, babasını, kardeşlerini herkesi mutlu edersin. Bu araçtaki amacımız; köylerdeki, kırsaldaki çocuklarımızı o eski güzel günlerdeki gibi dondurmaya kavuşturmak. Köy köy gezeceğiz. Çocuklarımızı mutlu etmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız” ifadelerini kaydetti.
 
YENİ SÜRPRİZLERİ BEKLEYİN

‘Dondurma Karavanı’ projesi, çocukların yaz tatillerini daha eğlenceli hale getirirken, köylere neşe ve hareketlilik katacak. Belediye olarak çocukların mutluluğu için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, bu tür projelerin süreceğini ve çocuklara yönelik yeni sürprizlerin yolda olduğunu da müjdeledi.
 

Editör: Ebru Kont