1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Doğru cevap kapılarını açtı
Doğru cevap kapılarını açtı

Doğru cevap kapılarını açtı

Eğitimdeki alışkanlıkları ve standartları değiştirerek yüksek kaliteli eğitim içeriği ile ülke ve dünya geleceğine yön veren eğitim kurumu olma vizyonuyla yola çıkan Doğru Cevap Kolejinde ilk zil çaldı.

A+A-

KOLEJ OLARAK FAALİYETTEYİZ 

Doğru Cevap ailesi, olarak 3 yıldan bu yana Gaziantep’te faaliyetlerini yürüttüklerini söyleyen Kolej Müdürü Ferit Aslan, “İlk yılımızda Kalyon, 2’inci yılımızda İbrahimli ve 3’üncü yılımızda da Üniversite şubemizi açtık ama bu üç kurum özel öğretim kursuydu. Dördüncü yılımızda 4’üncü şube yerine kolej olarak açtık. Kolej yapılanması sadece Gaziantep’te değil tüm Türkiye’de geniş bir ağ oldu. Şu an yurt genelinde 25 ilimizde Doğru Cevap Koleji var yine 81 ilde de toplam 160’ın üzerinde Doğru Cevap Özel Eğitim Kursu bulunmakta. Franchise kurum olarak Gaziantep’teyiz, programlarımız İstanbul’dan gelir ancak biz Gaziantep’in dokusuna uygun bir şekilde kendi öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda programları güncelleyip bu doğrultuda da sunumlarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.

MİLLİ BİLİNÇLE YETİŞECEKLER

Eğitim ve öğretim döneminin sonunda ilk mezunlarını vereceklerini hatırlatan Aslan, “Butik okulda akademik başarı okul olarak iddialı olacağız. Eğitimde yeni bir çığır sloganıyla Gaziantep’e giriş yaptık ve amacımız Gaziantep’te yetiştirdiğimiz gençlerimizi bilgi, kültür, donanım, sportif faaliyetler ve kültürel faaliyetler eşliğinde Gaziantep’ten Dünyaya açılan bir pencere misyonuyla hareket edeceğiz. Gaziantep’te yetiştirdiğimiz gençler Dünyanın her hangi bir ülkesine gittiklerinde kendilerini güzel ifade edebilen, oranın insanlarıyla kaynaşabilen ve orada yaşamlarını sürdürebilecek yeterlilikte dil bilinci, kültür bilinci ve milli bilinçte olacak şekilde yetiştireceğiz” dedi.

EĞİTİMDE YENİ BİR SOLUK OLACAĞIZ

Öğrencilerinin temelde Cumhuriyetin ilkeleriyle eğitim göreceklerini aktaran Aslan, “Atatürk ilke ve inkılapları ışığında hareket edecek ve laik olduğu kadarda milli ve manevi değerlerimize de sahip çıkacak. Büyüklerine karşı sevgi ve saygılı, yine küçüklerine karşı da sevgi dolu yaklaşacak. Biraz daha hümanist duyguları burada aktarmaya çalışacağız ve bu doğrultuda da yeni bir nesil, yeni bir çığır, eğitimde de yeni bir soluk olarak Gaziantep’e giriş yaptık” açıklamalarını yaptı. MUHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.