Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte konuşan GAÜN Öğretim Üyesi Doç. Dr. Derya Gürsel Sürmelioğlu, diş estetiği, diş sağlığı ve diş tedavisinde yeni yöntemler gibi konu başlıklarına değindi. 

ŞEKİL ÇOK ÖNEMLİ

İnsanların gülümsemelerini engelleyen en önemli faktörlerden birisinin diş şekli veya rengi olduğunu söyleyen Doç. Dr. Derya Gürsel Sürmelioğlu, “Ön dişlerdeki renk, şekil, pozisyon ve yapısal bozukluklar kişilerin psikolojik durumunu da etkileyen ciddi estetik problemlere neden olabilmektedir. Bu problemleri çözmek için hekimler tarafında sıklıkla tam kron uygulaması tercih edilmektedir. Ancak tam kron uygulaması, dişlerde aşırı madde kaybı ve dişeti dokusunda hasar oluşturabilmekte dahası uzun dönemde diş doku kaybına sebep olabilmektedir.” şeklinde konuştu. 
     
ESTETİK RESTORASYONLAR YAPILABİLİYOR

İnternetten satılan kitler tehlike yaratıyor İnternetten satılan kitler tehlike yaratıyor

Doç. Dr. Sürmelioğlu, “Tedavi öncesi hastanın beklentileri ve yapılabilecek uygulamalar hekimin bilgi ve tecrübesi dahilinde değerlendirilmeli ve en uygun tedavi yöntemi seçilmelidir. Günümüzde gelişen dental materyaller ile yüz estetiğinin ayrılmaz bir parçası olan ön dişler üzerinde kesim ya da aşındırma yapılmadan doğal diş renginde estetik restorasyonlar yapılabilmektedir.” ifadelerini kullandı.