1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. Dijital yetenek gelişimine çevrimiçi destek
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

Dijital yetenek gelişimine çevrimiçi destek

A+A-

Veriye ve dijital teknolojiye dayalı bu kapsamlı girişim; LinkedIn Learning, Microsoft Learn ve GitHub’ın içeriklerine ücretsiz erişim imkânı sağlıyor. Program kapsamında kullanılabilen iş arama araçları sayesinde, iş gücü açığı bulunan meslek grupları ve bu mesleklerde faaliyet gösterebilmek için sahip olunması gereken yetenekler kolayca tespit edilebiliyor. 500’ü aşkın çevrimiçi eğitime ücretsiz erişim sağlayan girişime katılanlar, eğitim sonunda uzmanlık sertifikasına da sahip olabiliyor. Tüm bu kaynaklara opportunity.linkedin.com adresli merkezden İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca olarak ulaşılabiliyor.

Microsoft, aynı zamanda Microsoft Teams platformu dahilinde işverenlerin mevcut çalışanlarına yeni yetkinlikler kazandırmalarına destek olacak yeni bir eğitim uygulaması geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Microsoft Türkiye Program Yöneticisi Mehmet Can İrhan: “Mesleki anlamda yetkinliğini arttırmak isteyenlere fayda sağlıyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşırken Microsoft’un LinkedIn ile iş birliği içinde gerçekleştirdiği her projenin temelinde global iş gücünün tüm paydaşları için yeni fırsatlar yaratma vizyonunun olduğunu hatırlatan Microsoft Türkiye Program Yöneticisi Mehmet Can İrhan, “Son dönemde yetkinlik geliştirme, geleceğin mesleklerine hazırlanma gibi konular sıkça gündeme geliyor. Ancak çoğu çalışan mevcut mesleklerinde yeni yetkinlikler kazanma ya da dijital yeteneklerini geliştirerek yeni meslekler edinme yolunda nasıl bir yol haritası izleyeceğini bilmiyor. Bu noktada Microsoft olarak Global Yetenek Girişimi Programı ile büyük bir boşluğu doldurduğumuza inanıyorum. Pandemiyle birlikte oluşan ekonomik belirsizlik ikliminde mesleki anlamda daha yetkin hale gelmek; kariyer yolunda daha sağlam adımlar atmak isteyen çalışanlara fayda sağlıyoruz. 3 ay gibi kısa bir sürede Türkiye’den 45 bine yakın kişi programa dahil oldu. Özellikle teknolojiyle, dijital program ve araçların kullanımıyla ilgili eğitimlere gösterilen ilginin günden güne arttığını gözlemlemekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.