1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. Dijital Olgunluk Skoru
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

Dijital Olgunluk Skoru

A+A-

Brisa, Digitopia tarafından bağımsız ölçümlemeler sonucu belirlenen ve 5 üzerinden değerlendirilen Dijital Olgunluk Endeksi’nde 3,4 skor ile 2,7 olan Türkiye skorunun üzerinde bir sonuç elde etti.

Şirketin müşteri hizmetlerinden inovasyona, teknolojiden yönetişime 6 temel alandaki çalışmalarının değerlendirildiği endekste Brisa, dijital yetkinliklerin ve veri kullanımının iş süreçlerine gelişmiş şekilde adapte edildiğini ifade eden ‘entegre’ aşamada yer aldı.

Şirketin 2021 hedefi çevik ve akıllı dijitalleşme çalışmalarına hız katarak 4,06 skor ile entegrasyonun tamamlandığı kabul edilen “optimize” aşamasına ulaşmak.

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, bağımsız danışmanlık firması Digitopia’nın gerçekleştirdiği inceleme sonucu dijitalleşme alanında da ülkenin lider kurumlarından biri olduğunu kanıtladı. Şirketin dijitalleşme çalışmalarının ölçümlendiği Dijital Olgunluk Endeksi’nde Brisa, 3,4 genel olgunluk skoru ile dijital yetkinliklerin ve veri kullanımının iş süreçlerine gelişmiş şekilde adapte edildiğini ifade eden ‘entegre’ aşamada yer aldı. Digitopia tarafından 2,7 olarak belirlenen Türkiye ortalamasının üzerinde olan bu skor, şirketin dijitalleşme yolculuğundaki başarısını gözler önüne seriyor.

Uluslararası çapta kurumların dijitalleşme yolculuğundaki gelişimlerini ortaya koyan Dijital Olgunluk Endeksi, Müşteri, Süreçler, Organizasyon, Teknoloji, İnovasyon ve Yönetişim olmak üzere 6 temel alanda kapsamlı ölçümlemeler sonucu belirleniyor.

2021 hedeflerinin Dijital Olgunluk Endeksi’nde bir sonraki aşamaya geçmek olduğunu belirten Brisa CIO’su Tekin Gülşen; “Uzun yıllardır dijitalleşme ve inovasyon alanındaki çalışmalarımızla yarattığımız dönüşümün başarısı Digitopia’nın bağımsız incelemeleri sonucu ortaya konan Dijital Olgunluk Endeksi skorumuz ile net bir şekilde görünür oldu. Bugün dijital mobilite çözümlerimiz, ‘chatbot’, bulut bazlı e-ticaret sistemleri ve bayi yönetim sistemleri gibi yenilikçi platformlarımız sayesinde müşteri deneyimini zenginleştiriyoruz. Gerçek zamanlı veriye dayalı, otonom iş süreçlerimizle iş dünyasına öncülük ediyoruz. Yapay zekâ, yazılım tabanlı ağlar, robotik teknolojiler ve akıllı üretim ile Endüstri 4.0’ın ülkemizdeki ilk örneklerine imza atıyoruz.” dedi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.