1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Dijital dönüşümü konuştular
Dijital dönüşümü konuştular

Dijital dönüşümü konuştular

GÜNSİFED ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda KOBİ’ler e-ticaret, e-ihracat ve e-dönüşümün liderleriyle buluştu.

A+A-

TÜRKONFED, SAP Türkiye ve iş ortağı MBIS’in, KOBİ’lere, işletmelerini geleceğe taşıyabilmeleri için gerekli olan donanımı sunmak, karlılıklarını ve yenilikçi iş süreçleri ile verimliliklerini artırabilmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği Dijital Ticaret Zirvesi’nin ikinci durağı Gaziantep oldu. GÜNSİFED ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda KOBİ’ler e-ticaret, e-ihracat ve e-dönüşümün liderleriyle buluştu.

“Dijital Ticaret Anadolu’dan Yükseliyor!” temasıyla düzenlenen zirveye, Güneydoğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNSİFED) ev sahipliği yaptı. KOBİ’leri yeni nesil ticaretle tanıştıran Dijital Ticaret Zirvesi’nin açılış konuşmalarını GÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Enver Öztürkmen, SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan gerçekleştirdi.

İTİCİ GÜÇ

Dijitalleşmenin üretim ve tüketim alışkanlıklarını da değiştirdiğine dikkat çeken TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, dijitalleşen dünyada ekonominin itici gücünün artık e-ticaret ve e-ihracat olduğunu vurguladı. Türkiye’de e-ticaretin toplam pazar büyüklüğünün, yıllık ortalama yüzde 31 büyüme kaydettiğini belirten Turan, şunları söyledi: “2018 yılında yüzde 42 büyüme kaydeden pazar, 60 milyar TL’lik bir hacme ulaştı. E-ticaretin perakende satıştan aldığı toplam pay ise yüzde 4’lerde bulunuyor. Dünyada bu oranın yüzde 10 olduğu düşünüldüğünde, gelişime açık bir alan olduğu görülüyor.”

DİJİTALLEŞMEYİ KALDIRAÇ OLARAK KULLANIN

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin 189 ülkeye 8 milyar dolara yaklaşan bir ihracat gerçekleştirdiğini hatırlatan GÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Enver Öztürkmen, Gaziantep’in 6,8 milyar dolarlık ihracat katkısıyla da öne çıktığını belirtti. “Türkiye’nin 6’ıncı büyük ihracatçı iliyiz. Kentimizin ve bölgemizin ihracatını artırmak için dijitalleşmeyi bir kaldıraç olarak kullanabiliriz” diyen Öztürkmen, teknolojinin katkısıyla dijital ticaret sektörünün, geleneksel iş yapma yöntemlerinden çok daha etkili ve hızlı sonuçlar alınmasını sağladığına dikkat çekti. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.