1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Dijital çağa ayak uydurun
Dijital çağa ayak uydurun

Dijital çağa ayak uydurun

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, dijital çağa uyum sürecinde teknoloji, AR-GE ve inovasyona odaklandıklarını söyledi.

A+A-

Küresel ekonomi ve ticaret, dijitalleşme, şirketlerin sürdürülebilir başarıları ve iş dünyasını şekillendirecek konuların ele alındığı Fortune 500 Türkiye Dijital Zirvesi, hibrit olarak gerçekleştirildi.  Zirvenin açılışında konuşan SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu, “2020 yılında başlayan ve tüm dünyada hızla yayılan salgın dolayısıyla zor bir dönemden geçiyoruz. Umuyorum ki, bu zor günler yakın zamanda geride kalır ve sağlıklı günlerde yeniden bir araya geldiğimiz günlerimiz olur” dedi. 

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

SANKO Grubu olarak 117 yıldan beri Türkiye’nin ekonomisine, istihdamına ve ihracatına katkı sunduklarını anımsatan Konukoğlu, “Babamdan sonra Abdulkadir ağabeyimin sürdürdüğü bayrak yarışını, Zeki ağabeyimden devraldım. Benden sonra bayrağı taşıyacak olanlara Grubumuzu daha da büyüterek devretmek için var gücümle çalışıyorum” diye konuştu.

DİJİTALLEŞMEK  ÖNEM ARZ EDİYOR

Başarılı bir ekonominin göstergesinin yalnızca yüksek büyüme olmadığını, büyümenin sürdürülebilirliğinin de aynı derecede önemli olduğunu vurgulayan Konukoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “SANKO Grubu olarak şirketlerimizde verimliliği ve sürdürülebilir büyümeyi artıracak stratejileri benimsiyoruz. Her zaman çalışmalarımızın merkezine insanı ve sürdürülebilirliği aldık.  Dünyamıza ve topluma karşı sorumluluğumuzun farkında olarak uluslararası standartlarda üretiyoruz. Sorumlu iş yapma modellerimizle çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, müşterilerimizle el ele vererek bunun için ortak çaba gösteriyoruz. Şimdiye dek bu hedeflerimizle dünyada rekabet gücümüzü arttırdık”

 ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Daha hızlı ve daha kaliteli üretime her zaman öncelik verdiklerine vurgu yapan Konukoğlu, 2021 yılı için planladıkları 250 milyon dolarlık yatırımın büyük bölümünü tamamladıklarına dikkati çekti. Konukoğlu, bu yıl tekstil, ambalaj ve çimento sektörlerinde teknoloji yenileme ve kapasite artırma; yenilenebilir enerji alanında da önemli ve büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.