Çalışanların özlük haklarının iyileştirilmesini ve dahil adil bir havacılık tazminatı talep ettiği iş yavaşlatma kararının Gaziantep DHMİ’de uygulanıp uygulanmayacağı ise merak konusu. 

Yavuz Sözmen'i kaybettik Yavuz Sözmen'i kaybettik

DHMİ çalışanlarının havacılık tazminatındaki adaletsizliğe yönelik tepkisi üç büyük sendika olan Kamusen, Memur sen ve BTS sendikalarının Genel Başkanları ile DHMİ’de faaliyet gösteren derneklerinin bir araya gelmesine neden oldu. Toplantı sonrasında yayınlanan ortak deklarasyonda, eylem kararı alındığı belirtildi.

İŞTE ORTAK BİLDİRİ 

Ortak Bildiri: "DHMİ'de faaliyet gösteren sendikalar ve dernekler olarak 04.06.2024 tarihinde bir araya gelinmiştir. Gerçekleştirilen toplantıya Ulaştırma Memur-Sen, Türk Ulaşım-Sen, Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası, HAVAÇAD, HAVELTED, Uluslararası ARFF Derneği, SİHAGÜVDER, HAVATED, SİHAMED, Hava Ulaş-Der ve Apron Memurları Derneği katılmıştır. Gerçekleştirilen toplantıda, TBMM gündemine getirilen ve DHMİ'de görev yapan bazı unvanları kapsayan "Türk Sivil Havacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" ile ilgili istişarelerde bulunulmuştur. DHMİ'de görev yapan çalışanlarımızın temsilcileri olarak, yıllardır özlük ve mali haklarına yönelik iyileştirmelerin yapılmasını bekleyen DHMİ çalışanlarının bu beklentileri bugüne kadar karşılanmamış, aksine TBMM gündemine getirilen yasa ile DHMİ bünyesi içerisinde sadece belirli unvanlara yönelik yapılmak istenen ve çalışma barışını bozan düzenlemeyi asla kabul etmiyoruz."
 

Editör: Ebru Kont