1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Deva'ya genel başkan morali
Deva'ya genel başkan morali

Deva'ya genel başkan morali

Şahinbey ve Şehitkamil ilçe kongrelerine katılmak için Gaziantep’e gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kentin nabzını tuttu.

A+A-

 Güne  il ve ilçe teşkilatları ile sabah kahvasında buluşarak başlayan Babacan, ardından Gazişehir İnsani Yardım Derneği üyesi kadınlarla biraraya geldi.  Şahinbey ve Şehitkamil Kongrelerine katılan Babacan, otobüsle Gazianteplileri selamladı ve sahada esnaf gezisine çıktı. Babacan Gaziantep Ziraat Odaları Başkanları ile tarım ve hayvancılıkla ilgili derneklerle  tarım politikasını konuştu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile biraraya geldi. Tüm teşkilatlara teşekkür eden Babacan, “Çözümün doğru adresi Deva Partisi. Ülkemizin sorunlarına çare burada. Deva kadrolarıyla pek çok derdine deva yine burada. Deva kadrolarıyla dinamik deva teşkilatlarıyla gurur duyuyoruz. Partimiz bir yandan teşkilat çalışmalarını yapıyor, yarınları için çözümler üzerinde çalışıyor. Nerede zor ve imkansız olaylar varsa Gaziantep’te oluyor. Gaziantep zoru başarıyor’’ dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep’te partisinin Şehitkamil ve Şahinbey ilçe kongrelerinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır ziyaretini ve Türkiye’nin Afganistan’daki askeri varlığını değerlendiren Babacan şu ifadeleri kullandı:  “Diyarbakır’a gelince sahip çıktığı çözüm sürecinin, kendi bilgisi dahilinde yapılan pek çok detayı, bugün bazı davalarda suçlama konusu. Bunu bilmiyor mu? Ama artık bir karar vermeli: Çözüm süreci yargılama konusu olan adli bir vaka mı, yoksa başarısız olduğu için üzüldüğü bir tecrübe mi? Çözüm sürecini Ankara’da başka, Diyarbakır’da başka değerlendiremezsiniz. ‘Çözüm sürecini biz başlattık, sürecin bazı partnerlerini de cezaevine koyduk’ mu demek istiyor? Çözüm ortaklarının hapiste olduğu bir dönemde, çözüm süreci sayesinde bazıları hapse giderken, yine çözüm süreci sayesinde şu anda Cumhurbaşkanlığı Sarayında olduğunu unutmaması gerekiyor.”

ÇALIŞKAN ŞEHİR GAZİANTEP

“Gaziantep bizim için çok önemli, çok çalışkan bir şehir ‘diyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,  “Gaziantep tarihi, kültürel zenginlikleri  aynı zamanda tarımı ve sanayisi ile ihracatı ile gerçekten çok güzel ve aynı zamanda çok başarılı bir şehir.  Avrupa yatırım ve yeniden yapılandırma bankası, Avrupa konseyinin önemli girişimlerinden bir tanesidir.  Türkiye’ye ofis açmak istediklerinde bana hangi şehre ofis açalım diye sormuşlardı.    Bende o zaman, Türkiye çok büyük bir ülke, bir ofisle yetinmeniz yanlış olur.  Geniş  bir coğrafya, sizde biraz müşterilerinizin ayağına gitmeniz lazım dedim. Ardından onlarda bunun üzerine bana peki ne yapalım? Diye soru sordular. Bende o zaman bir Ankara’ya açacaksınız kamu projeleri için, iki İstanbul’a açacaksınız geleneksel özel sektör projeler için, üç ise Gaziantep’e açacaksınız.  Asıl büyüyen ve kalkınan ülkenin somut tezayürü Gaziantep olduğu için. Çünkü Gaziantep hak ediyor. “ şeklinde konuştu. 

DÜNYA’YA ÖRNEK BİR ŞEHİR

Gaziantep’in dünyaya örnek bir kent olduğunu belirten Babacan ‘’Özellikle son yıllarda Suriye’den gelen Suriyeli vatandaşlara kapılarını açmak, sofralarını açmak gerçek anlamda Gaziantep’i insani değerler bakış açıyla dünyaya örnek göstereceği  bir şehir halini alıyor. Özellikle Suriyeliler konusunda Gaziantep’in top yekün gösterdiği olgunluk, her türlü takdirin üzerinde”  dedi.

İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Babacan, “Burada olduğumuz için çok mutluyuz, en son 8 ay önce il kongrelerimiz için gelmiştik. O günlerde bir acelemiz vardı. Bir an önce 41 ili tamamlamak istiyorduk ki seçimlere girmeye hak kazanmak için. O zaman söz vermiştik inşallah tekrar Gaziantep’e geliriz ve bugün Şahinbey ve Şehitkamil ilimizin kongrelerini başarıyla tamamlandık. İki ayrı ilçenin kongresini eş zamanlı olarak gerçekleştirdik.  Bu da bir ilk.. Zaten nerede zor ve imkansız olaylar  varsa Gaziantep’te oluyor.  Gaziantep zoru başarıyor.’’ Dedi.

DÖKÜMANLARINI YAYINLIYORUZ

Teşkilatlanmanın yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Babacan,  “Şuanda Türkiye’de 973 ilçe  var. Bunun 650’sinde ilçe başkanlarımız mevcut. Hızlı bir şekilde Türkiye’nin dört bir yanında örgütlenmeye devam ediyoruz. Ayrıca  ülkemizin yarınları ile ilgili hazırlıklar yapıyoruz.  İlk defa bir siyasi parti ne yapacaklarının dokümanlarını yayınlıyor.  Yaptığımız kongreler sayesinde bir yandan vatandaşlarımızı dinliyoruz bir yandan da deva partisinin projelerini anlatıyoruz. Bizler yeni bir siyasi kimlik inşaa ediyoruz. Deva Partisi çatısı altında,  ülkemizin yarınlarına damgasını vuracak yeni bir nesil yetişiyor. Biz deva partisinin kadrosu ile gurur duyuyoruz.“ dedi.  

GENÇLERE ÖNEM VERİYORUZ

Gençlere büyük önem verdiklerini ve onların yolunu açmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Babacan, şunları kaydetti: " Gençlerin umudunun kalmadığı bugünkü Türkiye'ye asla ama asla alışmayacağız. Umudun sesi olacağız. Bu cennet topraklarda doğan her bir çocuğun yaşatıldığı ve yaşamak istediği Türkiye'yi kuracağız. Biz gençleri önce nitelikli eğitimle güçlendireceğiz. Gençlerin doğu batı, kuzey güney demeden iyi bir eğitim alması için gereken adımları atacağız. İstihdamı artıracağız, fakirlik ve işsizliği bu ülkenin kaderinden sileceğiz. Gençlerimize kendi ülkesini yeniden sevdireceğiz."

ÇÖZÜM SÜRECİ

Babacan, “Biz geçmişten ders çıkarmasını bilen bir siyasi hareketiz. Çözüm süreci iyi niyetli bir girişimdi. Ancak Kürtlerin doğuştan sahip oldukları haklarının tanınmasının bir pazarlık konusu yapılması, al-ver konusu yapılması bir hataydı. Bizler; vatandaşlarımızın analarından emdikleri ak süt kadar helal olan bütün hakları koşulsuz, pazarlıksız, müzakeresiz derhal tanıyacağız. Geçmişte yaşanan hiçbir acıya kör, hiçbir feryada sağır kalmayacağız. Bu acıların bir daha yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız.” dedi. 

BAHÇELİ’YE ELEŞTİRİ 

Babacan devamla: “İki buçuk senedir adım atmadığı Diyarbakır ne hikmetse aklına geldi.  Tabii sokaklarda DEVA rüzgârı var, telaş başlamış. Sözüm ona milleti dinlemeye Diyarbakır’a geldiğini söylüyor ama sürekli kendisi konuşmuş. Çözüm sürecini başlattığıyla ve bitiren taraf olmadığıyla övünmeye başlamış. Küçük ortak çözüm süreci için ‘ihanet’ demişti ama Erdoğan nasılsa ‘Diyarbakır’da konuşulan Diyarbakır’da kalır’ diye düşündüğünden olsa gerek, rahat rahat konuşmuş. Sayın Erdoğan Diyarbakır’a küçük ortağını, Sayın Bahçeli’yi niçin götürmemiş, niye beraber görüntü vermemiş acaba?Sayın Erdoğan’a soruyorum; Afganistan’daki askeri varlığımızın Türkiye’ye ne faydası olacak? Bu kararları milletimize sordunuz mu? Dışarıda asker bulundurmanın meşruiyeti TBMM, uluslararası meşruiyeti ise BM Güvenlik Konseyi kararıyla sağlanır. Ortada BM’nin, TBMM’nin bir kararı yok. Allah korusun, bir ana kuzusu Afganistan’da şehit düşerse, ‘Bunu ailesine nasıl anlatırım’ diye acaba Sayın Cumhurbaşkanı düşündü mü? Çıkış planı ne? Afganistan’la ilgili strateji, hedef ne? Güvenlik unsurlarınızı başka ülkelerde bulundurursanız stratejik hedefi olur. Hangi şartlar yerine geldiğinde oradan çıkacaksınız? Bu planı bilmek milletimizin hakkı.“İktidarlarının sürmesini barışlarla değil, çatışmayla, kutuplaşmayla arayan bir yönetim anlayışı var. Ülkemizi de dış ilişkilerde kendi menfaatlerinin oyuncağı ettiler. Bu sefer de Amerika’yla arayı düzeltmek için Afganistan’ı gündeme getirdi. El alem ‘Afganistan’dan nasıl çekilirim, askerlerimi bu ortamdan nasıl çıkarırım’ diye hesap yaparken Sayın Erdoğan ise hesapsız kitapsız bir şekilde Türkiye’yi ve askerlerimizi riske atan bir planla bu meselenin ortasında.” 

SEÇİMLER YAPILDI

Deva Parti’nin Şehitkamil ve Şahinbey ilçe kongreleri de yapıldı. Şehitkamil ilçe kongresinde Murat Demirtaş, Şahinbey ise Taner Yılmaz seçildi. 

Murat Demirtaş

Deva Parti’nin Şehitkamil ve Şahinbey ilçe kongreleri de yapıldı. Şehitkamil ilçe kongresinde Murat Demirtaş, Şahinbey ise Barış Bayhan seçildi. 

Murat Demirtaş’ın listesi
H.Mehmet Bozgeyik, Murat Yıldırım, Okan Kısacık, Yaprak Ürek, Bekir Saltan, Perçem Özkılıç, Murat Sarı, Ö.Ömer Yılmaz, Sevda Koç, Mustafa Kellecioğlu, Şükrü Çelik, Murat Gündem, Abdullah Güngör, Ahmet Bayar, İsmail Alaparmak, M.Akif Çelik, Necip Akay, Aydın Çeçen, Metin Negüzel, Volkan Bilgiç, Faik Hoşgören, Ömer Karabaş, Adem Kantar, M.Beytullah Sümer, Cemal Keçeci, Mahmut Demid, Yunus Şiğca, Faruk Meriç, Mustafa Kanat, Özkan Mercan

Barış Bayhan’ın listesi 

Yönetim Taner Yılmaz , Mehmet Özalp, Tuncay Hoşgören, M.Taner Demirkesen, Mustafa Yılmaz Özdemir, Mustafa Hayta, Mehmet Bozkurt, Hakan İlgün, Harun Üstün, Özer Kısacık, Necmettin Görgün, Filiz Ağzıbağlı, Ebru Kocaaslan, Zeynel Gültekin, Osman Dündar, Eray Erturhan, M.Süleyman Yılmaz, Kurtuluş Özdemir, K.Cihan Alkurt, Berna Kepkep Satıl, Arzu Acıoğlu, Mehmet Külte, Can Kuyucu, Ökkeş Kuş, Rezan Tunğ, Recep Şık, Mahmut Erkılıç, Erdal Emir, Mustafa Kurt

LEYLA ÖZEKŞİ POLAT - HALİL ŞARKLI 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.