1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DEVA kadınları buluştu
DEVA kadınları buluştu

DEVA kadınları buluştu

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve Gaziantep İl Kadın Politikaları ile Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “DEVA Kadınları Bir Arada” etkinliği Zümrüt Düğün Salonunda büyük bir coşku yapıldı.

A+A-

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen ile Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Mardin, Şanlıurfa ve Kilis Kadın Politikaları Başkanlarının katıldığı etkinliğe Gaziantep’ten yaklaşık 500 kadın katıldı. Başkan Esen, DEVA’nın kadınlarının arı gibi çalıştığını söyledi. 

KAHRAMAN BİLGİ VERDİ

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Gaziantep İl Kadın Politikaları Başkanı Filiz Kahraman kadınların siyaset ve aile hayatındaki yerine değindi. Kahraman, bir ülkenin kaderini o ülkenin güçlü kadınları belirlediğini ifade ederek, “Biz, DEVA Partisinin kadınları olarak gece demeden gündüz demeden ev ev sokak sokak yüz yüze Gazişehrin bütün kadınlarını ziyaret edip, Genel başkanımız sayın Ali Babacan’ı ve DEVA Partisini, ülkenin sorunlarını çözecek olan politikalarını anlatmaya devam edeceğiz.” Dedi.

GÜÇLÜ KADINLAR

Programda konuşan Gaziantep Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Erdoğan ise “Gece demeden gündüz demeden tüm teşkilatlarımızla çalışarak DEVA partisini iktidara taşıyoruz. İktidara giden yolda kadınlarımıza büyük görevler düşmektedir. Güçlü toplumu güçlü kadınlar oluşturur. Güçlü toplumlar güçlü devlet oluşturur. Bugün bu salondaki kadınlarımız Gazişehrimizin güçlü ve iradesi yüksek olanlarından oluşmaktadır. İşte bu irade ve güç DEVA Partisi’ni iktidara taşıyacaktır.” Diye konuştu.

HAYATIMIZDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP

Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya ise kadınların hayatın önemli bir değeri olduğunu vurgulayarak,  “Çünkü bizi doğuran da bizi büyüten de bize varlığımızı anlamlı kılan da kadınlar.. Kadınlar varlıklarıyla hayatımıza anlam katanları. Onlar bu hayatı bizim için yaşanabilir kılanlar. Anne kokusunun, abla güveninin, eş sevgisinin olmadığı bir hayat yani kadınların olmadığı bir hayat gerçekten de çok anlamsız olurdu.” Dedi.

HER YERDE SÖZ SAHİBİ OLACAKLAR

Programın sonunda bir konuşma yapan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen ise DEVA Partisi’nin kadın politikalarıyla ilgili bilgi verdi.  Esen, “Partimizin hedefini “kadınlarımızı; güçlü, üretken ve her alanda söz sahibi konuma getirmek olarak belirledik. “Eşitlik, özgürlük ve adalet kavramlarını esas alan, kadınlar ve erkeklerin toplumsal yaşamın her alanına eşit katılımlarını ifade eden “toplumsal cinsiyet eşitliği” temel ilkemiz” olarak belirledik.” Diyerek kadınlara yönelik ayrımcılık içeren ve kadınların eşit haklara sahip olmasını sınırlayan her türlü uygulama ve engel ile mücadele edeceklerini ifade etti.Program DEVA Partisi Gaziantep teşkilatına yeni katılan kadınlara rozet takılması ve kadınlar matinesi ile sona erdi. HALİL ŞARKLI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.