1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DEVA ilçeler için kolları sıvadı
DEVA ilçeler için kolları sıvadı

DEVA ilçeler için kolları sıvadı

DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı Ertuğrul Kaya, Gaziantep İl Kurucular Kurulu Heyeti üyeleri ile basın toplantısı yaptı.

A+A-

Kaya, önemli mesajlar verdiği toplantısında "Teşkilatlarımız tüm toplumu kucaklayacak, adeta gökkuşağı gibi şehrimizin demokratik yapısını kucaklayacak, toplumun her kesimin sesi olacak bir teşkilatlanma anlayışı içerisinde olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gaziantep’e ve ülkemize hizmet etmek için buradayız. Hedefimiz iktidar olmak" dedi. Kaya, "tüm hazırlığımızı 2021 yılının mart ayında öngördüğümüz erken seçime yapıyoruz. 3 ilçede süratle atamasını yapacağız ve olası erken seçime hazırlıksız yakalanmak istemiyoruz, buna fırsat da vermeyiz zaten” diye konuştu.

 Kaya, DEVA Partisi’ne yoğun ilgi olduğunu ve yönetimlerde yer almak isteyen 3 bin kişinin olduğuna dikkat çekerken, “Biz ortak aklı önemsiyoruz. Biz tüm kararlarımızı heyet olarak icra ediyoruz. Şu anda yapılan müracaatlar içerisinde görüşmeler yapıyoruz.  Gaziantep’te il teşkilatlanması için 40 asil, 20 yedekten, Şehitkamil ve Şahinbey’de 30 asil 20 yedekten, diğer ilçelerimizde ise 10 asil 5 yedekten oluşan teşkilatlarımız olacak. İl teşkilatını çalışmalarını yürütüyoruz ve beraberinde ilçe başkanların atamasını yapacağız. Tüm hazırlığım 2021 yılının mart ayında öngördüğümüz erken seçime yapıyoruz. 3 ilçede süratle atamasını yapacağız ve olası erken seçime hazırlıksız yakalanmak istemiyoruz, buna fırsat da vermeyiz zaten” diye konuştu.

ZEMİN KAYBEDİYOR

Kaya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türkiye’nin her alanda zemin kaybetmesi hepimizi üzüyor. Özgürlüklerin kısıtlanması bizi ziyadesiyle mutsuz ediyor. Kadınlarımıza ilişkin şiddet hadiseleri acı verici pozisyonunda. Çocuklarımızın geleceğiyle ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Siyasi polemiklerden, kavgalardan, nezaketsizliklerden tüm toplumumuz fazlasıyla yoruldu. Demokrasimiz zayıf, adaletimiz örselenmiş durumda. Şehirlerimiz betonarme yapılardan dolayı kaynaklı büyük  bir yük içerisinde. İnsanlarımız mutsuz. Yatırımcılarımız ve sanayicilerimiz geleceğe güvenle bakamıyor, yatırım planlamalarını yapamıyor. Esnafımız, çiftçimiz, işçimiz ailesini geçindirmek ile taşıdığı yük her geçen gün artıyor.  Ülkemizin insanları umutsuz. Bu karamsarlığa kayıtsız kalamadık" dedi.

KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN

"Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan da bunu ifade etti. Şu an tam da bunun için buradayız" diyen Kaya, "Ülkemizin insanlarının tüm sorunlara deva olmak buradayız. Siyaset anlayışımız demokratik, çoğulcu, hukukun üstünlüğüne dayalı, laik bir siyaset anlayışı güdüyoruz. Ülkemizin sorunlarını biliyoruz. Bu sorunları çözmek için kadrolarımız liyakatli ve yetkin. Şehrimizin sorunlarını biliyoruz. Şehrimizin sorunlarına deva olmak için buradayız. Teşkilatlarımız tüm toplumu kucaklayacak, adeta gökkuşağı gibi şehrimizin demokratik yapısını kucaklayacak, toplumun her kesimin sesi olacak bir teşkilatlanma anlayışı içerisinde olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gaziantep’e ve ülkemize hizmet etmek için buradayız. Hedefimiz iktidar olmak.”

KİMLER KATILDI ?

DEVA Partisi Gaziantep İl Kurucular Kurulu Heyeti üyeleri Figen Akan, Damla Gültekin Atsan, Av.Sabri Sayan, Av.Mehmet Budak, Burhan İnal ve Ali Karakan da toplantıda kendilerini tanıttı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.