Oğuz Boyları Federasyonu ve  Gaziantep Musabeyliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Huzeyfe Durmaz’ın katkılarıyla gerçekleşen gezi etkinliği muhtarlar ve meclis üyeleri arasında memnuniyet oluşturdu. Mahalle ve köylerdeki sorunlar tek tek ele alındı.

MHP’den Şehitkamil’e ziyaret MHP’den Şehitkamil’e ziyaret

GELENEKSEL HALE GELECEK

Oğuz Boyları Federasyonu ve  Gaziantep Musabeyliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Huzeyfe Durmaz “bu toplantı ve gezinin her yıl geleneksel olarak düzenleyeceklerini ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gerçekleştirdiği Kızılcahamam toplantıları gibi bizde gücümüz oranında bu toplantı ve geziyi her yıl geleneksel olarak yapacağız” dedi.

86 BİN MUSABEYLİ VAR

Durmaz konuşmasında bu tür gezi ve toplantıların ne kadar önemli bir etkinlik olduğunu vurgulayarak Musabeyli yöresinin muhtarlarının da bir arada tanışması, birbiriyle entegre olması kendilerini sevindirdiğini söyledi. Durmaz Gaziantep Şahinbey ilçesinde sadece 8 mahalleye dağılmış 86 bin Musabeyli hemşerilerinin olduğunu ve bu mahallelerin muhtarlarının hemen hepsinin de Musabeyli olduğunu vurguladı. Durmaz ayrıca Musabeylilerin oturduğu mahallelerdeki ihtiyaçlar, mahalle sorunları, Musabeyli’deki köylerde yatırım , yol, su sorunlarının da ortak bir dille ifade edilmesi yönünde bu toplantıda karara bağladıklarını açıkladı.

SIRA GECESİ YAPILDI

Şanlıurfa ve Halfeti gezi ve toplantısına Musabeyli Ak Parti İlçe Başkanı Cengiz Hızal, Musabeyli MHP İlçe Başkanı Hasan Polat, Musabeyi Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet şahin, Musabeyli Ak Parti ve MHP meclis üyeleri ve Gaziantep Musabeyli mahalle muhtarları ve Musabeyli mahalle ve köy muhtarları katıldılar. Toplantı ve gezi sonrası Muhtarlar Şanlıurfa sıra gecesinde moral yemeğine katıldılar.

Editör: Ebru Kont