İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerini öncelikli gündem maddesi yapmaya devam ediyor. Deprem sonrası düzenlediği etkinlik, açıklama ve önerilerle sürece yön veren İMO Gaziantep Şubesi bu kez de, Türk ve Japon deprem uzmanlarının katıldığı seminerde depremlerin iş sürekliliğine olan etkisini masaya yatırdı.  

Ekipler bayramda da çalıştı Ekipler bayramda da çalıştı

EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

"6 Şubat 2023 Depremleri Sonrası Oluşan Sorunların İş Sürekliliği Açısından İrdelenmesi" konulu eğitim semineri İMO Gaziantep Şube Hizmet Binası Korkut Küçükcan Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Seminere Gebze Teknik Üniversitesi ve Japonya’dan deprem uzmanları konuşmacı olarak katıldı. Japonya Hyogo Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mayumi Sakamato, “Kahramanmaraş Depremlerinde Organize Sanayi Bölgelerinin İş Sürekliliği” konusunu anlatırken, Japonya Ulusal Yer Bilimi ve Afet Direnci Araştırma Enstitüsü'nden Dr. Yohei Chiba, “Japonya’da İş Sürekliliği” hakkında bilgilendirmede bulundu.

DEPREM ANA GÜNDEM OLMALI

İMO Gaziantep Şube Başkanı Burkay Güçyetmez, deprem kuşağında bulunan bir ülke ve şehir olarak depreme dirençli kentler kurmaktan başka çaremiz olmadığını belirterek, "Depremi unutmayacağız ve unutturmayacağız. Depremle yaşamayı öğrenmek zorundayız. Depremlerin afetlere dönüşmemesi için gerekli tedbirleri almak zorundayız. İMO Gaziantep Şube Yönetimi olarak yeni dönemimizde de deprem öncelikli gündem maddemiz olmaya devam edecektir. Bilgi ve birikimimizi halkın faydasına sunarak Gaziantep'in depreme dirençli bir kent haline gelmesi için her türlü katkıyı koymaya devam edeceğiz”

FOTO