1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Demirci güven tazeledi
Demirci güven tazeledi

Demirci güven tazeledi

Gaziantep Eczacı Odası’nın olağan genel kurulu yapıldı. Cumartesi günü gündem maddelerinin görüşüldüğü genel kurulda dünde seçimler yapıldı.

A+A-

 Mevcut başkan İrfan Demirci güven tazelerken yönetim kurulu üyeliklerine ise Serdar Dalsüren,Mehmet Nurhan Tutkun, Serap Çelikel, Tevfik Erdem Havuçcuoğlu, Murat Çetin ve Süveyda Özgüçlü seçildi. 

GENEL KURUL CUMARTESİ GÜNÜ YAPILDI

Gaziantep Eczacı Odası’nın  genel kurulu 14 Eylül Cumartesi günü Gaziantep Eczacı Odası’nda yapıldı. Divan başkanlığını Güven Sipahi'nin yaptığı genel kurulda Tasnif Kurulu Seçimi, Genel Kurul Divanı Seçimi, Yönetim Kurulu Çalışma Raporu’nun okunması ve görüşülmesi, Bilânço ve Denetleme Kurulu Raporu’nun okunması ve görüşülmesi, Yönetim Kurulu ibrası, Denetleme Kurulu ibrası, 2019–2021   dönemi tahmini Hesap Raporu’nun okunması ve onaylanması, Dilek ve Temennilerin ardından, yönetim Kurulu, Onur Kurulu, Denetleme Kurulu, Büyük Kongre Delegeleri asil ve yedek adaylarının tespiti yapıldı.

SORUNLAR KONUŞULDU

İrfan Demirci, genel kurulda yaptığı konuşmada ilaçta tasarruf tedbirleriyle birlikte gittikçe bozulan eczanelerin mali yapısı, reçetesiz ilaçların eczane dışına çıkmasıyla reklam yolunun açılması, yardımcı eczacılık konusu yasasıyla ters orantılı olarak yeni açılan fakülteler ve kontenjan artışının mesleğin geleceği açısından yaratacağı sorunlara değindi. Demirci, ilaç fiyat kararnamesi ile birlikte yaşanan ekonomik bozulmaya dikkat çekti.

Demirci eczanelerin 1. Basamak sağlık kurumu olması ve meslek hakkının önemi ,Eczacıların rolleri ile ilgili dünya ülkelerinden örnekler verirjen örgütsel dayanışma ve birlikteliğin önemine de vurgu yaptı.

SEÇİMLER PAZAR GÜNÜ YAPILDI

Genel kurulun ardından eczacılar dünde sandık başına gitt. Seçimlerde görevini yıllardır başarıyla sürdüren mevcut başkan İrfan Demirci yeniden Başkanlığa seçildi. Yönetim Kuruluna Serdar Dalsüren,Mehmet Nurhan Tutkun,
 Serap Çelikel, Tevfik Erdem Havuçcuoğlu, Murat Çetin ve Süveyda Özgüçlü seçildi.

DENETİM KURULU

Handan Özbay Büdeyri,Alperen Uzunaslan,İsmail Özgül

HAYSİYET KURULU

Selma Zübeyde Müftüoğlu,Handan Büdeyri, Bahar Aksoy Toprak,Kübra Çalman,Mehmet Ali Dayı

BÜYÜK KONGRE ÜYELİĞİ

İrfan Demirci, Abdülkadir Haluk Bulgur, Hidayet Vural Tunalı,Reşit Güven Sipahi, Filiz Okuducu, Güler Dinçer, Atilla Erbudak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.