Deprem bölgesinde Kahramanmaraş’ın ardından Adıyaman’da toplantı gerçekleştiren Güvenilir Ürün Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Celal Toprak, Gaziantep’te SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’nu ziyaret etti. Toprak, deprem bölgesi illerinin dayanışma ile ayağa kalkacağına olan inançla düzenledikleri toplantılarla bölgede farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Güvenilir Ürün Platformu’nun çok sayıda sivil toplum liderinin desteklediği platform olduğunu belirten Toprak, “Biz sıkıntılı süreçte dayanışmayı çok iyi başarıyoruz. Burada bir üretim var ve bu üretimin satışa dönüşmesi mümkün. Dayanışma, üretim, üretimin satışa dönüşmesi gerek. Başka türlü ayağa kalkmamız mümkün değil” dedi.


DAYANIŞMA ÇOK ÖNEMLİ


Toprak, “Onun için daha sıkı dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor. Bu etkinliğe destek veren bütün kurum ve kuruluşların yöneticilerine teşekkür ediyorum. Buradaki üreten insanlara moral veriyorlar. Böylece onların üretmelerini teşvik ediyorlar. Deprem bölgesini unutmadık ve sizlerin de desteği ile unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.  


FARKINDALIK SAĞLAYACAK


SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da Celal Toprak liderliğinde gerçekleştirilen toplantıların depremden etkilenen yöre için farkındalık sağlayacağına vurgu yaptı. Depremin olduğu andan itibaren, “ne yapabiliriz” düşüncesi ile hareket ettiklerini ve Vali başkanlığında düzenlenen toplantılara katılarak, bildirilen ihtiyaçların karşılanması için anında gerekenin yapıldığını anlatan Konukoğlu, “Sizin de belirttiğiniz gibi milletçe her sıkıntılı dönemde dayanışmayı gerçekten iyi biliyoruz. SANKO ve Konukoğlu ailesi olarak önce ülkemiz, önce milletimiz anlayışına sahibiz” diye konuştu.