1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Daha ciddi tedbirler almamız gerekiyor
Daha ciddi tedbirler almamız gerekiyor

Daha ciddi tedbirler almamız gerekiyor

Vaka sayılarının arttığı ilimizde, koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirler alınmaya devam ediyor.

A+A-

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan,180 bin kişinin çalıştığı Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde denetim, sosyal mesafe, maske, ateş ölçmenin yanısıra tarama uygulamasının başlayacağını da söyledi. Taşdoğan, ”Bu konuyla ilgili bakanlıkla görüşüldü. Bunun için yer belirlendi. Koordineli bir şekilde organizede çalışanlarımız taranacaklar. Çalışmalarda son aşamaya gelindi .Test kitleri gelir gelmez çalışma başlayacak. Ancak şunu belirtmeliyim ki, Gaziantep’te ise göreceli olarak bir artış var, vaka sayılarımız arttı ancak bu vaka sayılarının artışı bizi korkutmayacak, tedbirlerimizi daha ciddiye almamızı gerektirecek. Daha ciddi tedbirler almamız gerekiyor. ” dedi.

DAHA CİDDİ TEDBİRLER ALMALIYIZ

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, bu salgının tedavisinin olmadığını, dünyaya bir kişi tarafından yayıldığını belirterek, Türkiye ve Gaziantep özelinde koronavirüs tablosunu değerlendirdi. Taşdoğan, “Türkiye genelinde bir süre vaka sayıları azalmaya başladı ama bir süre sonra göreceli bir artış olabilir İran’daki gibi. Türkiye’deki hadisede bu paralelde devam ediyor. Yani Türkiye’deki algoritmada bir değişiklik yok. Gaziantep’te ise göreceli olarak bir artış var, vaka sayılarımız arttı ancak bu vaka sayılarının artışı bizi korkutmayacak, tedbirlerimizi daha ciddiye almamızı gerektirecek. Daha ciddi tedbirler almamız gerekiyor. Vaka sayıları artıyor çünkü hafta sonu sokağa çıkma yasağı biter bitmez sanki vakaların tamamı bitmiş gibi sokaklardayız, caddelerimiz dolu, bireysel tedbirlerimizi artırmalıyız. İftar programları çok fazla oluyor. Bakın bugün kabe boş, cuma namazı yok, teravihler yok. Bu güzel bir gelenek ama inşallah gelecek sene daha fazla birlik, beraberlik içinde konu komşu eş dostla iftarlar yaparız. O günlerde böyle iftarlar yapmak için bu günlerde yapmamak gerekir.” diye konuştu.

AZ KALDI

Bu mücadelenin bir bölgenin mücadelesi değil, topyekün bir mücadele olduğunu dile getiren Taşdoğan şöyle konuştu:”Hemşehrilerimizden şunu istiyorum filan mahallede olmuş, filan yerde olmuş şeklinde değilde hepimiz bu hastalığı geçirebiliriz veya geçiriyor olabiliriz. Zorunlu ihtiyaçları dışında çıkmamalarını özellikle rica ediyorum. Bu topyekün bir mücadeledir, sadece bir bölgenin mücadelesi değildir. Topyekün şehir olarak mücadele etmeliyiz, gevşeklik ve rahatlık bunun baş düşmanı. Bana bir şey olmaz diye bir şey yok. Zengin, fakir herkes buhastalıkla karşılaşıyor. Onun için bireysel tedbirlere azami dikkat etmeliyiz. Hiç bir şekilde gevşememeliyiz, rahatlamamalıyız, taki yaşanılabilir kontrol edilebilir bir seviyeye gelinene kadar. Buna çok az kaldı. Eğer bizler bireysel olarak bu tedbirlere uymazsak bu işi 2-3 ay daha ertelemiş oluruz. Onun için azami dikkat etmeliyiz. 

SON AŞAMAYA GELDİ

Şehrimizin önemli bir kısmının Organize Sanayi Bölgesinde çalıştığını, her bölgeden bu kadar insanın olduğu bir yerde bu kadar hastalığın olmasının olağan bir beklenti olduğunu söyleyen Taşdoğan, “Ancak bu hastalıktan koruma tedbirleri açısından bu bölgeye gelen çalışan insanlarımızın hastalık varmı yokmu diye taranması lazım. Bu konuylada ilgili bakanlıkla görüşüldü. Valimiz, sağlık müdürümüz, büyükşehir belediye başkanımız ben görüştüm ve Gaziantep OSB’de bu organizasyon için yer belirlendi. Yani koordineli bir şekilde organizede çalışanlarımız taranacaklar. Çalışmalarda son aşamaya gelindi, Gaziantep’te de en kısa sürede başlayacak. Zaten fabrikaların denetlenmesi devam ediyor. Ateş ölçümleri, yapılıyor,maske kuralı, sosyal mesafe kuralına dikkat ediliyor. Fabrikalar çeşitli vardiya usulleri uyguluyorlar, vardiyeleri uzatarak insanların önemli bir kısmını evlerinde tutarak sadece çarklarını döndürebilecek şekilde çalışıyorlar. Onlarda tedbirlerini almışlar bu tedbirler kontrol ediliyor.” dedi. Meral KINACILAR

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum