1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Curcunanın içine düştüm
Curcunanın içine düştüm

Curcunanın içine düştüm

Gaziantepspor’un yapılması beklenen olağanüstü kongrede başkan adayı olmayı düşünen Huzeyfe Durmaz, bir curcunanın içine düştüğünü söyledi. 

A+A-

Yönetim kurulunda yer alması beklenen Hayri Öztürk ile birlikte  Ökkeş Özekşi’yi ziyaret eden Durmaz, Gaziantepspor ile ilgili yaşadığı süreci anlattı.

 

Gaziantepspor yönetimine teklif geldiğinde Kızıl’lar nedeniyle yer almak istemediğini ancak onların olmadığı söylenmesinin ardından tamam dediğini söyleyen Durmaz, belirli bir çizgisinin olduğunu ve Oğuz Boyları başkanlığı görevi nedeniyle belirli bir kitleyi temsil ettiğini kaydetti.

 

Kızıl’ların olduğu yere asla gitmem
Mutlu bizi kapı dışarı etti kafamdan aşağı kurşun aktı
İstanbul’da 25 kapıyı çaldık muvafakat aldık
İspatlayan olursa etek giyeceğim
Benim üye silecek kadar yetkim olsa üye silmem yerine üye kaydederim

 

ŞİRKET MANTIĞIYLA YÜRÜTECEĞİZ

 

Gaziantepspor kulüp başkanı olması durumunda kulübü şirket mantığı ile yürüteceğini söyleyen başkan adayı Huzeyfe Durmaz, “Spordan anlayacaksın diye bir kanun yok yani burası bir şirket. Siz gazeteciliğe ilk başladığınızda bu kadar tecrübelimeydiniz, ilk başladığınızda sizde çok acemilik yapmışsınızdır ama şu an tecrübeli olmuşsunuz. Bu işin duayenisiniz. Netice itibarıyla yönetim ile birlikte Gaziantepspor’u eskisinden daha iyi yerlere getirebilmek adına çalışacağız” dedi.

 

BU KOLTUĞU DOLDURAMAZ

 

Aynı zamanda Oğuz Boyları başkanlığı yaptığını hatırlatan Durmaz, “Alper Tunga Çiftçi benim genel sekreterim, “Abi ben Gaziantepspor’la ilgileniyorum, her şeyi görüşüyorum gel seni yazayım” dedi. Bende “ Kızıl’ların adının geçtiği yere asla gitmem” dedim. Abi Kızıl’la işin yok zaten dedi Mutlu Özpineci diye bir aday var dedi, biz onunla olacağız dedi. Alper dedim, “Benim belirli bir kişiliğim var beni rencide etme” dedim, yok hiç bir sıkıntı olmaz dedi bende tamam yaz dedim. Yazdı sonra beni kongreye son bir gün kala bir kafede buluşturdu, ben Mutlu Özpineciyi hiç tanımam gittim, çayı içtikten sonra kalk dedi. Kalktık ben hemen Alper’e dedim ki “bu koltuğu dolduramaz, bunun gibi bir adamın arkasından neden bizi götürüyorsun”. Sen kongreye gidiyorsun nargile içiyorsun, benim belli bir kişiliğim belirli çizgilerim var. Eve gittim Adnan Kayışoğlu ile konuştum “ Adnan ben bir hengâmenin içine girdim çekilmem nasıl olur” dedim, Adnan’da abi girdin artık bir kere çekilirsen yolda arkadaşlarını satmış gibi olursun dedi. Tamam deyip sessiz kaldım. Ondan sonra kongre yapılamadı kulüpte toplandık gece. Eski yöneticiler, yeni yöneticiler, dediler ki: Siz yapacak mısınız, yapmayacak mısınız ben zaten bu durumları çok bilmiyorum Mutlu Özpineci dedi “Biz yapacağız, paramız var kanuna göre kongreye kadar her şey bizde. Biz yöneteceğiz, siz fiilen de işe başlayın” dedi.

 

ENKAZ DEVRALDIN

 

Mutlu Özpineci’ye başkan olduktan sonra en şanslı aday sensin dediğini belirten Durmaz, “Neden diye sordu bende “2 tane yönetimin oldu bunlardan 10 milyar alsan ve toplasan 400 milyar para eder, sen bir şey yap hatta toplantıyı gece yapma, sen enkaz devraldın, sabahları yap herkese görevini dağıt akşam bir daha toplantı yap yoksa burayı düzeltmemen” dedim. Bana tamam dedi hiç bir şey yapmadı. 2 – 3 gün sonra tekrar kulübe çağrıldık biz gittiğimizde orada eski yöneticiler vardı. Bizde toplantı diye geldik içeri girdik ama Mutlu Özpinci bizi odadan kovdu. “Dışarı çıkın, ben yöneticilerimle toplantı yapacağım dedi. O esnada kafamdan aşağı kurşun aktı. Bende bu işe girdiysem aday olacağım kimseyi de dinlemeyeceğim dedim, kendi kendime” dedi.

 

Futbolu bilmenin çok önemli olmadığını aktaran Durmaz, “İstanbul’da benim bir arkadaşım var futbol camiasını çok iyi biliyor. Onun yanına gittim Gaziantepspor’da ki sorunları tartıştık ettik. Transfer yasağı yapılmazsa buraya girmenin mantıklı olmayacağına kara kıldık. Ondun sonra ben Mehmet Bilgiç’i de aradım gel dedim. İstanbul’da biz 25 tane kapıyı çaldık muvafakat yazısını aldık, Hikmet Karaman’ın avukatı bize dedi ki abi hepsini çözerseniz hiçbir sıkıntı yok dedi. Tamammı, tamam hepsini çözdük. Bir baktım Hasan Şahin beni arıyor “Birleşelim” ben kendisine birleşelim kelimesi veya benim inisiyatifim dışında Hasan Şahin veya ekibine telefon açtığımı ispatlayan olursa etek giyeceğim. Benim İstanbul’da da evim var orada biraz dinlendim tam evden çıkacağım Hasan Şahin, Mehmet Bilgiç’i aradı telefon konuşmasının ardından ise bana “Abi ben oraya gideceğim” dedi bende, git dedim neticede babamın oğlu değil, Bilgiç’i çok iyi tanımamda. Gittiler baktım gece Hasan Şahin beni aradı  “Abi Mehmet Bilgiç’le bütün şeyleri yaptık” ama Bilgiç’le aratıyor bu seferde bir araya gelelim. Ben Hasan’a dedim ki yönetimle görüşmeden senle olumlu olumsuz hiçbir şey söyleyemem. Ondan sonra bir baktım evvelsi gün Hasan şahsıma vurmaya başladı. Daha sonra 2-3 defa aradı bende 2-3 kişiyle de görüştüm, bana “abi sen o adamı listene alırsan senin kişiliğin falan kalmaz” dediler. Bende onun için dönmedim” dedi.

 

ÜYE SİLECEK KADAR YETKİM YOK

Mutlu Özpineci’nin Gaziantepspor başkanlığı görevini yapamayacağı kanaatine vardıktan sonra kendisinin yapabileceğini düşünerek başkanlığa adaylığını koyduğunu belirten Durmaz, “Bu sürece girmemle birlikte bir curcunanın işine düştüm ama açıklama yapmasaydım çekilip bir köşeye oturacaktım. Sonu nereye giderse gitsin. Benim üye silecek kadar yetkim olsa üye silmem yerine üye kaydederim ben kongreyi gene alırım. Şuana kadar resmi bir açıklama olmazsa kongre yapılacak ben bu işe girdim” dedi.

 

KIZIL’LARIN OLDUĞU YERDE İŞİM OLMAZ

Oğuz Boyları dernek başkanlığı görevinin olduğunu söyleyen Durmaz, “Ben temsil ettiğim kesimi de düşünmek zorundayım. Adnan Kayışoğlu benim komşumdur 2014 kongresinde yönetime girmem konusunda teklif yaptığında Kızıl’ların olduğu yerden benim işim olmaz diyerek kabul etmedim. Ben kendi paramla neden rezil olayım” dedi.

 

BENİ NELERİN İÇİNE ÇEKİYORLAR

Hasan Şahin’in kendisi hakkında sosyal medyada hastaneleri dolandırdığı yönünde asılsız iddialar ortaya attığını söyleyen Durmaz, “Bende her şeyin belgesi var ve ispatlarım. 2008 yılında paralel yapının adı çıkmazdan önce benden 50 tane kurban istediler ben de olumsuz cevap verince “seni inim inim inletiriz” dediler ve dediklerini de yaptılar. Cezaevinde 4 buçuk ay yattım bu süreci de ihale dönemine getirdiler ve kendilerinin adamı da o tarihteki ihaleyi aldı. Ben o davadan beraat ettim, tazminat davası açtım ve kazandım. Bu sürecin ardından 2014 yılında bana kumpas kuran paralel yapıyı 2014 yılında BİMER üzerinden şikayet ettim. Kahramanmaraş Hastaneler Birliğinde ve bende bunların belgeleri mevcut, isteyen olursa da hemen sunmaya hazırım. Eğer ben bu kadar dolandırıcıysam neden bu şekilde beraat edeyim. Hikmet Akay’a beni aratıyorlar ve konferans yaptırıyorlar. Beni nelerin içine çekmeye çalışıyorlar, bunu da yayın yapıyorlar. Ben bir defa yola çıktım ama çomak ve davul başkasında para da benden çıkacak. Şu anda her şey benim üstüme geldi, davulun da çomağın da nerede olduğunu bilen yok ” açıklamalarında bulundu.

MUHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum