ATO Congresium'daki tanıtım toplantısında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin’in anons sırasında salon ‘Gaziantep’ sesleriyle inledi. Fatma Şahin ile birlikte sahneye Milletvekilleri Abdulhamit Gül, Ali Şahin, Derya Bakbak, M.Eyüp Özkececi, İrfan Çelikaslan, Mesut Bozatlı, Bünyamin Bozgeyik, İl Başkanı Murat Çetin,  kadın kolları başkanı Feray Yılmaz çıktı. Erdoğan, takdim ederken “Fatma Şahin. Eski Aile ve Sosyal Politikalar bakanı” dedi. Şahin, anonsta “Fatma Şahin ile yola devam diyoruz. İnci gibi parlayan başkan” denildi. Sahneye gelen Gaziantep heyetinden İl Başkanı Çetin Erdoğan’a Gaziantep yazılı atkıyı taktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçe belediye başkan adaylarının önümüzdeki haftadan itibaren açıklanmaya başlayacağını söyledi. Erdoğan, "Hiç kimse, şahsımız dahil hiç kimseye, 'tıpış tıpış oy vermek' zorunda değil. Biz, ayrım yapmadan insanımızı 'velinimet görerek' kapısını çalmak zorundayız." dedi.

Seçmen bilgi kağıtlarının dökümüne başlanıyor Seçmen bilgi kağıtlarının dökümüne başlanıyor

SALON GAZİANTEP SESLERİYLE İNLEDİ

Ankara’da yapılan tanıtım toplantısında Gaziantep sesleri damgasını vurdu. Salonu dolduran kadın ve gençlik kolları ile ilçe teşkilatları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması sırasında “Gaziantep Gaziantep” sesleriyle salonu inletti. 

HİZMETLERDE BAŞARILAR DİLEDİ

İstanbul'da 7 Ocak'ta 26 büyükşehir ve il belediye başkan adayı ismini paylaştıklarını hatırlatan Erdoğan,  48 büyükşehir ve il belediye başkan adayını daha açıklayacaklarını söyledi. Adayları tebrik eden Erdoğan, adaylara seçim çalışmalarında ve daha sonrasında şehirlere verecekleri hizmetlerde başarılar diledi. Cumhur İttifakı'ndaki ortakları Milliyetçi Hareket Partisi adaylarını destekleyecekleri 7 il dışındaki tüm büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını ilan etmiş olacaklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Önümüzdeki cumartesi gününden itibaren, İstanbul'dan başlayarak ilçe adaylarımızın tanıtımını da yapacağız. Kimi şehirlere bizzat giderek, kimi şehirlerimizde ise genel başkan yardımcılarımızı göndererek, ilçe adaylarımızın tanıtımını da kısa sürede tamamlayacağız. Hedefimiz, AK Parti ve Cumhur İttifakı'nda olan belediyeleri tekrar ezici oranlarla kazanma yanında, muhalefetin elindeki şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır. Bunun için milletimizin her adımında, her anında, hep yanında olacak, tüm gönlü ve zihniyle kendini şehirlerine adayacak belediye başkanlarıyla seçimlere hazırlanıyoruz."

20 ŞUBAT’A KALMAYACAĞIZ

Erdoğan, 30 Ocak'ta da seçim beyannamesini milletin takdirine sunacaklarını aktardı. Seçim takvimine göre aday listelerinin en geç 20 Şubat'ta seçim kurullarına verilmesi gerektiğini anımsatan Erdoğan, "Niyetimiz, 20 Şubat'a kalmadan adaylar konusundaki tüm hazırlıkları bitirerek, tüm vaktimizi ve enerjimizi seçim kampanyamıza teksif etmektir." dedi.

FARKIMIZI ORTAYA KOYACAĞIZ

Erdoğan, 30 yıl önce, 1994'te İstanbul'da başladıkları belediyeler vasıtasıyla halka hizmet yolculuğunu, Türkiye Yüzyılı'na adım atılan 2024'te zirveye çıkarmak istediklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Belediyelerdeki başarılarıyla iktidara yürümüş bir parti olarak, rüştümüzü ilk ispat ettiğimiz yeri güçlü tutmak mecburiyetindeyiz. Büyükşehriyle iliyle ilçesiyle beldesiyle ülkemizin her belediyesini, eser ve hizmet siyasetimizle Türkiye Yüzyılı'na yakışır seviyelere getirmenin peşindeyiz. Sandıkta bize verilen her oyun vebalini, yaptığımız görevlerin her anında üzerimizde hissederek, aşkla, azimle, kararlılıkla çalışacak, üretecek, farkımızı ortaya koyacağız." ifadelerini kullandı.

MİLLETE HİZMET ETMEYE TALİBİZ

Yüreklerindeki muhabbetle, zihinlerindeki projelerle, emekleriyle, alınlarındaki terle, geceli gündüzlü çalışmayla milletin kalbine girenlerden olduklarını belirten Erdoğan, "Her kim, belediye başkanlığı, milletvekilliği, teşkilat yöneticiliği dahil siyaset yoluyla gelinen makamlara bu gözle bakmıyorsa, AK Parti onun için doğru bir kapı değildir." dedi.

HADİMLİĞE SOYUNMAYIN

Belediye başkanlığı vasıtasıyla şehrinin hadimliğine soyunmak yerine hakimliğine talip olanlar için AK Parti'nin doğru adres olmadığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: "Şehrinin dertleriyle dertlenmeden, ülkesinin hedefleriyle bütünleşmeden, milletinin değerleriyle donanmadan sandığa gözünü diken varsa, AK Parti onun için isabetli bir mecra hiç değildir. Tapduk Emre'nin kapısından içeri eğri odun dahi sokmayan Yunus Emre misali, milletimize karşı en küçük bir yanlışı, en küçük bir yamuğu olanın yeri AK Parti değildir. Kuruluş aşamasında adını 'Erdemliler Hareketi' olarak belirleyen bir kadro olarak, başka türlü bir siyaset anlayışını asla tasvip edemeyiz, böyle bir yola asla giremeyiz. Hamdolsun bugüne kadar milletimizin karşısına hep bu şekilde çıktık. Belediyelerde 30 yıldır, hükümette 21 yıldır bu şekilde çalıştık. Ülkemizi bugünkü seviyesine bu şekilde getirdik."

HİZMET ETMEYE TALİBİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimlerini Cumhur İttifakı'ndaki ortaklarıyla birlikte bu şekilde kazandıklarını söyleyerek, "İnşallah 31 Mart'ta, 'Türkiye Yüzyılı'nın ilk mahalli idareler seçiminde, belediyeleri yönetme sorumluluğunu yine bu şekilde üstleneceğiz." dedi. "Bu meydan er meydanıdır, özü kavi olan gelsin. Bu bir hizmet kervanıdır, sözü kavi olan gelsin. Sevda olsun esasında, emek koksun libasında, halka hizmet atlasında izi kavi olan gelsin. Eğri yerle yeksan olur, doğru 'yay'a 'ok'san olur. Göz... arpacık... noksan olur, gezi kavi olan gelsin." şiirini seslendiren Erdoğan, "Evet, biz, er meydanında sözü kavi olan, halka hizmet atlasında izi olan, doğru yaya ok olan bir kadro olarak, 31 Mart’ta bir kez daha şehirlerimize eser vermeye, milletimize hizmet etmeye talibiz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Türkiye'nin artık tehditlerle, sinsi oyunlarla hizaya getirilecek bir ülke olmadığını er veya geç öğrenecekler, bunu bir asır önce olduğu gibi öğreteceğiz." diye konuştu. Erdoğan, "Hiç kimse, şahsımız dahil hiç kimseye, 'tıpış tıpış oy vermek' zorunda değil. Biz, ayrım yapmadan insanımızı 'velinimet görerek' kapısını çalmak zorundayız." dedi.

İŞTE ADAYLAR
Adana - Fatih Kocaispir
Ankara – Turgut Altınok (Keçiören Belediye Başkanı
Adıyaman - Ziya Polat (Eski Orman Bölge Müdürü)
Afyonkarahisar - Hüseyin Ceylan Uluçay (AKP Afyonkarahisar İl Başkanı)
Ağrı - Mehmet Salih Aydın (Eski Ağrı Baro Başkanı)
Aksaray - Evren Dinçer
Amasya- Mehmet Uyanık
Antalya - Hakan Tütüncü
Ardahan - Yunus Baydar
Batman - Adil Sebati Ceylan Garzan-Kozluk Sulama Birliği Başkanı)
Bayburt - Mete Memiş
Bilecik - Mustafa Yaman
Bolu - Muhammed Emin Demirkol
Burdur - Mehmet Şimşek
Çorum – Halil İbrahim Aşgın (Mevcut belediye başkanı)
Diyarbakır / Mehmet Halis Bilden  (İstanbul 4 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı) 
Gaziantep – Fatma Şahin (Mevcut belediye başkanı)
Gümüşhane – Ercan Çimen (Mevcut belediye başkanı)
Hatay – Mehmet Öntürk (Eski Hatay Milletvekili)
İzmir – Hamza Dağ (AKP Genel Başkan Yardımcısı)
Kahramanmaraş – Fırat Görgel (AKP Kahramanmaraş İl Başkanı)
Kayseri – Memduh Büyükkılıç (Mevcut belediye başkanı)
Konya – Uğur İbrahim Altay (Mevcut belediye başkanı)
Malatya – Sami Er (İstanbul / Fatih Belediyesi Başkan Yardımcısı)
Mardin – Abdullah Erin (Şanlıurfa Valisi)
Sakarya – Yusuf Alemdar (Serdivan Belediyesi Başkanı)
Şanlıurfa – Zeynel Abidin Beyazgül (Mevcut belediye başkanı)
Tekirdağ – Cüneyt Yüksel (Eski Süleymanpaşa Belediye Başkanı)
Trabzon – Ahmet Metin Genç (Ortahisar Belediye Başkanı)
Van – Abdulahat Arvas (AKP Van Milletvekili)
Hakkâri – İsmet Ölmez (İş insanı)
 Iğdır – Ülkü Öcal (Iğdır Belediye Başkan Yardımcısı)
Karabük – Özkan Çetinkaya (AKP Karabük Merkez İlçe Başkanı)
Karaman – Mevlüt Akgün (AKP Karaman Milletvekili)
Kırıkkale – Mehmet Saygılı (Mevcut belediye başkanı)
Kırşehir – Osman Arslan (Doktor)
Kilis – Reşit Polat (Eski AKP milletvekili)
Kütahya – Kamil Saraçoğlu (Mevcut belediye başkanı)
Muş – Feyat Asya (Mevcut belediye başkanı)
Nevşehir – Mehmet Savran (Mevcut belediye başkanı)
Niğde – Emrah Özdemir (Mevcut belediye başkanı)
Siirt – Ekrem Olğaç (AKP Siirt İl Başkanı)
Sivas – Hilmi Bilgin  (Mevcut belediye başkanı)
Şırnak – Mehmet Yarka (Mevcut belediye başkanı)
Tunceli – Erkan Eroğlu (Eski AKP il başkanı)
Uşak – Mehmet Çakın (Mevcut belediye başkanı)
Yozgat – Celal Köse (Mevcut belediye başkanı)