1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cumhurbaşkanı belediye başkanlarına seslendi;
Cumhurbaşkanı belediye başkanlarına seslendi;

Cumhurbaşkanı belediye başkanlarına seslendi;

“Tüm belediyeler mali sıkıntı yaşıyor”

A+A-

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Tüm belediyelerin mali sıkıntı yaşadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Şehirlere ve oralarda yaşayan insanlara yapacakları tüm hayırlı çalışmalarda belediye başkanlarının yanında olacağım” dedi.

FATMA ŞAHİN DE KATILDI

Aralarında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de bulunduğu 29 büyükşehir belediye başkanının katıldığı toplantıda konuşan Erdoğan, terörle, terör örgütleriyle, hukuksuzlukla arasına mesafe koymayı başarmış belediye başkanlarıyla birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Erdoğan, "Siyasi olarak elbette farkı görüşlere ve duruşlara sahip olabiliriz ama ülkemizin ve milletimizin âli çıkarları söz konusu olduğunda birlikte hareket edebilme erdemini gösterebileceğimize inanıyorum. Ülkemizin birliğe, beraberliğe, kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde burada ortaya koyduğumuz fotoğrafı çok önemli görüyorum.” dedi.


BELEDİYE BAŞKANLARININ GÖREVİ BU DEĞİL

‘Belediye başkanlarının görevi devri sabık peşinde koşmak değil şehirlerine en güzel, kalıcı, verimli hizmetleri getirmek için çalışmaktır”diyen Erdoğan, ”Sizler büyük bir sorumluluğun altına girmiş durumundasınız. En iyi ben anlarım sizleri. Büyükşehirlerin durumlarını yakından izliyorum, belediyelerimizle yakından ilgleniyorum, sıkıntıları kaynağında tesbit ediyorum. Tüm belediyelerimiz mali sıkıntı yaşıyor. Bunun sistemden uygulamadan kaynaklanan sebepleri var.Bu sorunların tesbiti çözüm yollarının bulunması ile ilgili Kanun değişikliği gereken konuları Mecliste, kararname gereken konuları Cumhurbaşkanlığında, diğer idari düzenlemeleri ilgili kurumlarımızda çalışabiliriz. Önemli olan bu sürece tüm belediye başkanlarımızın ve partilerinin samimi destek vermeleridir. Çalışmadan, çabalamadan, eser vermeden yapılan siyaset, şehirlerimize ve insanlarımıza vakit kaybettirmekten, ülkemizin enerjisini heba etmekten öte bir işe yaramaz” diye konuştu.

İLK ADIMI OLSUN

Erdoğan, şehirlere ve oralarda yaşayan insanlara yapacakları tüm hayırlı çalışmalarda belediye başkanlarının yanında olacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kapının önüne konan, canları yanan, yuvaları başlarına yıkılan insanların ahı üzerinde ne siyaset ne hizmet bina edilebilir. Göstereceğimiz ortak çaba milletimize umut verecek. Toplantımızın, hedeflediğimiz bu demokratik uzlaşmanın ilk adımı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum